Sport.pl

Piłkarska reprezentacja Polski niedostępna dla kibiców w Gdańsku

Choć do meczów z Czarnogórą i Mołdawią w eliminacjach mistrzostw świata kadra Waldemara Fornalika będzie się przygotowywać w Gdańsku, kibice nie będą mieli okazji zdobyć autografu Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego.
Kadra zatrzyma się w Gdańsku w hotelu Dwór Oliwski, który w czasie Euro 2012 był bazą pobytową Niemców. Piłkarze do Trójmiasta zaczną się zjeżdżać już w niedzielę, do poniedziałku do godz. 13 kadra ma być w komplecie (poza piłkarzami Legii Warszawa, którzy w poniedziałek o godz. 18.30 grają mecz ligowy). Tego samego dnia o godz. 18 odbędzie się pierwszy trening - na boisku tuż przy hotelu, które specjalnie na Euro wybudowali sobie Niemcy.

We wtorek i w środę Polacy będą już trenować na stadionie przy ul. Traugutta (każdego dnia o godz. 11 i 18). W Trójmieście będą do czwartku, kiedy o godz. 9.40 wylecą do Podgoricy na pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata z Czarnogórą.

Choć przez kilka dni w Gdańsku będą Lewandowski, Szczęsny, Łukasz Piszczek czy Jakub Błaszczykowski, kibice nie mają co liczyć na spotkanie z najlepszymi polskimi piłkarzami. Jak podała "Polska Dziennik Bałtycki" Dwór Oliwski będzie strzeżony, a na zamknięte dla kibiców treningi na stadionie przy ul. Traugutta Polacy będą dowożeni autokarem.

- Nic mi o tym nie wiadomo, żeby kibice mogli mieć jakikolwiek dostęp do piłkarzy w Gdańsku. Nie ma w planach pamiątkowych zdjęć ani rozdawania autografów. A na pierwsze 15 minut treningów wpuszczani będą jedynie przedstawiciele mediów - mówi na łamach "Polski" Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka PZPN.

To dobrze, że kadra izoluje się od kibiców? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Więcej o: