Sport.pl

Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012. Daniel Pek jednym z faworytów do medali

Lekkoatleta UKS Olimpijczyk Skorzewo Daniel Pek to jeden z polskich faworytów do medalu paraolimpiady w Londynie.
21-letni zawodnik w tym roku wywalczył złoty (na 800 m) oraz srebrny (1500 m) medal halowych mistrzostw świata kategorii INAS-FID (niepełnosprawni intelektualnie) w Manchesterze, a pod koniec czerwca zajął 4. miejsce na mistrzostwach Europy IPC (Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski) w Holandii na dystansie 1500 metrów, gdzie dosłownie o włos przegrał walkę o brązowy medal.

7 lipca podczas mityngu w Białogardzie na swoim koronnym dystansie 1500 m uzyskał świetny czas 3.57,49, które daje mu 1. miejsce na listach światowych federacji INAS FID i realne szanse na zdobycie medalu w Londynie.

Trenerem Peka jest znany polski biegacz Leszek Zblewski, który pełni również funkcję prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo. Zblewski to w przeszłości czterokrotny mistrz Polski w biegu na 1500 m, a jego największe sukcesy to 5. miejsce halowych mistrzostw Europy w Walencji (1998 r.) oraz brązowy medal Uniwersjady w Palma de Mallorca (1999).

Pek stanie na starcie we wtorek 4 września o godz. 20.40 (od razu będzie to bieg finałowy).

Więcej o:
Komentarze (4)
Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012. Daniel Pek jednym z faworytów do medali
Zaloguj się
 • der.die.das

  Oceniono 15 razy 15

  Mają goście jaja (gościanki też). Nie to co niektóre gwiazdy, dla których występ na igrzyskach to przykry obowiązek.
  Trzymam kciuki!!!

 • kapica06

  Oceniono 6 razy 6

  Za nie transmisję czerwona kartka! Ktoś powie, napisze: bo to nie takie Igrzyska ! I co z tego? Chodzi o emocje i o to, że to taka walka podwójna: z rywalami i z samym sobą, która podbudowuje wszystkich! I jest wreszcie być z kogoś dumnym!!!

  P.S. jakby stworzono normalne warunki do codziennego życia, okazałoby się, że niepełnosprawni to całkiem spora grupa w naszym społeczeństwie, a poza tym niepełnosprawnym człowiek nie tylko się rodzi, ale zostaje i może właśnie dzięki transmisjom, by się nie załamał

 • wondziadu

  Oceniono 5 razy 5

  Podobno tvp nie transmituje OLIMPIADY LUDZI NIEPEŁNOSPRAWNYCH . Niech szlak trafi tych debi.li na Woronicza. Do @ boliver - Sport to tez jest matematyczna logika . Jak kiedys bedziesz obstawiał na zakładach , to sie przekonasz. Pozdrawiam.

 • boliver

  Oceniono 2 razy 2

  sport to jest loterja a nie matematyczna logika

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX