Dlaczego reprezentacja Polski do meczu z Czarnogórą przygotowuje się w Gdańsku? "Bo chcemy zagrać jak z Niemcami"

Reprezentacja Polski w piłce nożnej na miejsce przygotowań do meczu eliminacji mistrzostw świata z Czarnogórą (7 czerwiec, Podgorica) wybrała Gdańsk. Dlaczego? - Bo chcemy w tym meczu zagrać jak podczas towarzyskiego spotkania z Niemcami, które odbyło się na PGE Arenie - nieco z przymrużeniem oka tłumaczy Tomasz Rząsa, dyrektor reprezentacji do spraw kontaktu z mediami.
Wspomniany mecz z Niemcami odbył się 6 września. Polacy rozegrali wówczas jeden z lepszych meczów ostatnich lat i pewnie najlepszy za kadencji Franciszka Smudy. Byli o krok od pierwszego w historii zwycięstwa nad tym rywalem, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Wówczas przed meczem biało-czerwoni również zatrzymali się w Dworze Oliwskim.

- No i jak pokazał mecz z Niemcami zespół przygotował się do tego trudnego spotkania znakomicie - podkreśla Rząsa. - Szczególnie pod względem fizycznym nasi piłkarze wyglądali świetnie, tak samo musi być teraz, żeby liczyć na dobry wynik w meczu z Czarnogórą. Dwór Oliwski oferuje usługi na najwyższym poziomie, przede wszystkim jest bardzo dobre SPA, a to niezwykle ważne przy regeneracji sił po meczach ligowych. Ważne jest również to, że ten ośrodek daje możliwość pełnej koncentracji, jesteśmy tu na uboczu, jest cicho i spokojnie, tego nam w tej chwili potrzeba najbardziej. Tak więc o tym ośrodku mogę mówić w samych superlatywach. Czy reprezentacja będzie tu przyjeżdżać częściej? Niewykluczone, choć takie decyzje podejmowane są na bieżąco. Wiadomo, że przed meczem z Anglią [16 października] przygotowywać się będziemy w Warszawie bo tam odbędzie się spotkanie. Ale niewykluczone, że w przyszłości do Gdańska jeszcze wrócimy - mówi Rząsa.

Czy biało-czerwoni zagrają z Czarnogórą jak z Niemcami w Gdańsku? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »