Gdynia chce zorganizować mecz pierwszej reprezentacji Polski

W poniedziałek na stadionie przy ul. Olimpijskiej w Gdyni swoje spotkanie rozegrała reprezentacja Polski U-21, która bezbramkowo zremisowała z Portugalią. W Gdyni marzą teraz o organizacji meczu pierwszej reprezentacji biało-czerwonych
W samych superlatywach o organizacja spotkania Polska - Portugalia wypowiadają się trenerzy obu zespołów Rui Jorge i Stefan Majewski. Gdynianie chcą więc pójść za ciosem i zorganizować u siebie mecz kadry Waldemara Fornalik. Jak ustalił portal trojmiasto.pl, Gdynia złożyła aplikację do PZPN w sprawie zorganizowania u siebie spotkania pierwszej reprezentacji Polski.

Aplikacja dotyczy spotkania Polaków z RPA, który ma odbyć się w Bydgoszczy 12 października. Nie wiadomo jednak, czy zgodę na rozegranie tego meczu wyrazi policja oraz wojewoda kujawsko-pomorski. Niezadowolona z faktu, iż mecz ma się odbyć na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka, który jest obiektem lekkoatletyczna jest również Telewizja Polska, która ma transmitować to spotkanie.

- Gdy tylko pojawiły się informacje, że Bydgoszcz może mieć kłopoty z organizacją tego meczu, zgłosiliśmy swoją kandydaturę. Jesteśmy w każdej chwili gotowi do goszczenia u siebie piłkarzy Polski i RPA, choć na razie szanse na to nie wydają się zbyt duże - mówi trojmiasto.pl przedstawiciel miasta.

Gdyby nie udało się przenieść meczu Polska - RPA do Gdyni, kolejną okazją do zorganizowania meczu z udziałem piłkarzy reprezentacji mogą być marcowe mecze Polaków w eliminacjach do mistrzostw świata. 22 marca kadra Fornalika gra z Ukrainą, a 26 z San Marino. Ten pierwszy mecz mógłby się odbyć na PGE Arenie, a drugi na stadionie w Gdyni. Możliwość rozegrania obu spotkań reprezentacji Polski w Trójmieście sondował już nowy prezes Pomorskiego ZPN Radosław Michalski, który spotkał się ze sztabem kadry, podczas pobytu biało-czerwonych na zgrupowaniu w gdańskim hotelu Dwór Oliwski.

Więcej o działaniach Michalskiego można przeczytać TUTAJ

Mecz reprezentacji Polski w Gdyni to dobry pomysł? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »