KSW 20. Mistrz olimpijski w judo Paweł Nastula wraca do KSW!

Na sobotniej gali KSW 20 w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie ogłoszono, że w 2013 roku dla federacji KSW walczyć będzie mistrzo olimpijski z Atlanty (1996 r.) Paweł Nastula.
42-letni obecnie Nastula to legenda polskiego judo, był mistrzem olimpijskim (Atlanta 1996), dwukrotnym mistrzem świata i trzykrotnym mistrzem Europy.

Od 2005 roku, po zakończeniu kariery w judo, Nastula rozpoczął starty w formule MMA. Od razu trafił do prestiżowej federacji Pride (dziś już nieistniejącej), ale jego dwa pierwsze pojedynki z Brazylijczykiem Antonio Rodrigo "Minotauro" Nogueirą (byłym mistrzem Pride w wadze ciężkiej) oraz Rosjaninem Aleksandrem Jemieljanienko, zakończyły się porażkami.

Potem było już lepiej, w lipcu 2006 roku Nastula wygrał z Edsonem Draggo, zakładając mu dźwignię na łokieć, ale na kolejnej gali Pride, gdy jego przeciwnikiem był Josh Barnett, Nastula znów musiał pogodzić się z przegraną. Porażka z Amerykaninem była ostatnią walką Polaka w Pride.

Nastula powrócił na ring w 2008 roku, w walce przeciwko koreańskiemu zapaśnikowi Dongi Yang podczas gali Sengoku IV w Saitamie. Polak przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach przez techniczny nokaut.

Kolejne trzy walki Nastuli odbyły się już w Polsce. We wrześniu 2010 były judoka pokonał w Łodzi Japończyka Yusuke Masudę przez TKO. Rok później podczas Wieczoru Mistrzów w Koszalinie pokonał dwukrotnego mistrza olimpijskiego w zapasach Andrzeja Wrońskiego. Ostatnia jak dotychczas walka Polaka to wygrana z Amerykaninem Jimmym Ambrizem na gali STC: Bydgoszcz vs. Toruń. Nastula wygrał przez poddanie w pierwszej rundzie.

Od kolejnego roku mistrza olimpijskiego z Atlanty będzie można oglądać na galach KSW - największej obecnie federacji mieszanych sztuk walki w Europie.

42-letni Nastula nie skompromituje się przy kolejnym powrocie na ring? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »