Radosław Michalski: "Mecz z Urugwajem to próba generalna przed Ukrainą"

14 listopada na PGE Arenie odbędzie się towarzyski mecz Polska - Urugwaj. - To ma być próba generalna przed spotkaniem eliminacji mistrzostw świata z Ukrainą, które mam nadzieję też odbędzie się w Gdańsku - mówi prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski.
Kiedy Michalski wygrał wybory na prezesa Pomorskiego ZPN, za jeden z głównych celów postawił sobie zrobienie z gdańskiej PGE Areny drugiego domu reprezentacji Polski (tym pierwszym ma być oczywiście Stadion Narodowy w Warszawie).

- PGE Arena to zbyt piękny i nowoczesny obiekt, żeby reprezentacja Polski gościła na nim tylko raz do roku (w 2011 r. reprezentacja Polski zagrała w Gdańsku z Niemcami, teraz zmierzy się z Urugwajem). Dlatego zrobię wszystko, żeby biało-czerwoni grali tu jak najczęściej, a przy okazji może uda się coś ugrać dla Gdyni - podkreślał Michalski.

Kiedy przed eliminacyjnymi meczami z Czarnogórą i Mołdawią reprezentacja Polski zjechała na zgrupowanie do Dworu Oliwskiego, Michalski wybrał się na spotkanie z trenerem Waldemarem Fornalikiem oraz całym sztabem szkoleniowym. Celem wizyty było przekonanie ich, że Gdańsk to obok Warszawy najlepsze miejsce na rozgrywanie ważnych i prestiżowych meczów kadry.

Michalski nie zaniedbywał również lobbingu w PZPN, który podejmuje ostateczne decyzje o miejscu rozgrywania meczów. Jego głównym celem na najbliższe miesiące jest sprowadzenie Polaków do Trójmiasta na dwa przyszłoroczne mecze eliminacji mistrzostw świata: 22 marca z Ukrainą oraz 26 marca z San Marino. Pierwsze spotkanie miałoby się odbyć na PGE Arenie, drugie - w Gdyni.

- Listopadowy mecz z Urugwajem ma być próbą generalną przed spotkaniem z Ukrainą - zaznacza Michalski. - Rozmawiałem już w tej sprawie z prezesem Arena Gdańsk Operator Borysem Hymczakiem i uczuliłem go na to, aby mecz został zorganizowany na tip-top i oczywiście zaoferowałem wszelką możliwą pomoc. Chcemy pokazać, że PGE Arena to obiekt, który zasługuje na częstsze goszczenie reprezentacji Polski i wierzę, że w przyszłości tak będzie - podkreśla Michalski.

O tym gdzie odbędą się mecze Polski z Ukrainą i San Marino zadecyduje już nowy zarząd PZPN, który zostanie wybrany 26 października.

Wybierzesz się na Polska-Urugwaj na PGE Arenie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »