Sport.pl

Piłkarz na meczu w Kartuzach: Ch*** Ci w d*** , Ty j*** Japońcu"

Tak, według relacji dziennikarza "Expressu Kaszubskiego", jeden z piłkarzy GKS Cartusia 1923 miał krzyczeć w kierunku zawodnika japońskiego pochodzenia reprezentującego barwy Gwardii Koszalin. Sprawę bada prokuratura.
Mecz III ligi (gr. pomorsko-zachodniopomorska), który 22 września odbył się na kartuskim stadionie, opisał Express Kaszubski. Drużyna z Kartuz mecz przegrała 0:3. Po strzeleniu ostatniej bramki przez piłkarza Gwardii narodowości japońskiej z ławki rezerwowych Cartusii padł niecenzuralny okrzyk. - W tym czasie piłkarz z Japonii cieszył się ze zdobytego gola - relacjonował reporter Piotr Smoliński, który był na miejscu zdarzenia. - Było to dość blisko ławki Cartusii, ale ze strony tego piłkarza nie dostrzegłem żadnego gestu w stosunku do zawodników z Kartuz. Za ławką siedział tylko jeden człowiek w starszym wieku, to nie on krzyczał. Działacze Cartusii oraz trener doskonale wiedzą, kto to powiedział. Nie zareagowali, tak jak i sędzia boczny. Zbulwersowało mnie to. Takie zachowanie jest niedopuszczalne, zwłaszcza ze strony zawodnika.

Po publikacji "Ekspresu Kaszubskiego" kartuska prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające, do redakcji trafiło też pismo od mecenasa prezesa Zarządu Cartusii 1923, który poprosił o szczegółowe informacje na temat zajścia. Podkreślił też, że "stowarzyszenie GKS Cartusia 1923 zdecydowanie sprzeciwia się wszelkim przejawom poniżania i znieważania drugiego człowieka, w tym przede wszystkim na tle rasowym, narodowościowym czy religijnym". Klub zadeklarował wyjaśnienie sprawy i pociągnięcie do odpowiedzialności osób, które dopuściły się opisanego zdarzenia.

Więcej o:
Komentarze (15)
Piłkarz na meczu w Kartuzach: Ch*** Ci w d*** , Ty j*** Japońcu"
Zaloguj się
 • szyfrant.zielonka

  Oceniono 8 razy 8

  Czy to czasem nie chodzi o byłego piłkarza Floty Świnoujście, Damiana S.? Niegdyś w podobnym tonie zwrócił się do swojego kolegi (czarnoskórego Charlesa Nwaogu), który nie był łaskaw podać mu piłki.

 • brajanu

  Oceniono 22 razy 6

  ojejciu. nie zesr.jcie sie dziennikarze w tropieniu 'przejawów poniżania i znieważania drugiego człowieka, w tym przede wszystkim na tle rasowym, narodowościowym czy religijnym".

  czy tak samo dziennikarz chodzi po mieście i nasłuchuje kto jak kogo przezywa. proponuje pokręcić sie po gimnazjach i podstawówkach.
  chłop sie zdenerwował to nabluzgał, a jak miał go nazwać ?? ty człwoieku urodzony w kraju, składającym się z 4 głównych wysp, ze stolica w.... i tak dalej.
  niektórym od tej poprawności politycznej to sie poprzewracało w głowie.

 • elem901

  Oceniono 13 razy 1

  W co drugim komentarzu na tym portalu ktoś kogoś wyzywa pisząc 'epitet+polaczku". Ale to taka postępowość - Japończyka nazwać Japońcem i już działa prokuratura. Na większości meczów ktoś do kogoś mówi bluzgając ohydnie. Za to jest czerwona kartka i już ale widać jakiś dziennikarzyna ma silną potrzebę błyśnięcia.

 • ttoorroo05

  Oceniono 4 razy 0

  Co innego powiedziec ty Japoncu,a co innego jebany Japoncu,i tu jest wlasnie to zniewazanie.Ale polaczkowo to dziki kraj,i ciemnogrod,kultura sto lat za murzynami,wiecej burakow na stadionach niz w polu 10ha.

 • dabljuzi

  Oceniono 21 razy -1

  A na czym polega problem?"

 • zabavnik

  Oceniono 29 razy -7

  nie kompromitujcie się jeżeli Japoniec jest obraźliwy to cofnijmy się do przedszkola

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX