Gryf Wejherowo zwolnił Grzegorza Nicińskiego. Za korupcję

W związku z karą nałożoną przez wydział dyscypliny PZPN na Grzegorza Nicińskiego nowym trenerem Gryfa Wejherowo został Dariusz Mierzejewski, do niedawna pracujący w Arce Gdynia.
W piątek na oficjalnej stronie II-ligowca pojawił się lakoniczny komunikat.

"W związku z karą nałożoną przez wydział dyscypliny PZPN wobec trenera Grzegorza Nicińskiego obowiązki pierwszego szkoleniowca żółto-czarnych przejmuje pan Dariusz Mierzejewski".

- W dalszym ciągu darzymy Grzegorza wielkim zaufaniem, dlatego zostaje z nami w charakterze społecznego doradcy zarządu do spraw piłki nożnej - mówi Wiesław Renusz, dyrektor sportowy Gryfa Orlex. - Wiedzieliśmy o przeszłości Grzegorza już w momencie zatrudniania. On też nas uprzedzał, że najprawdopodobniej zostanie zawieszony, ale wszystko pozostawało kwestią czasu. Stało jak się stało i musimy sobie z tym poradzić - dodaje w rozmowie z Trójmiasto.sport.pl

Niciński został zawieszony w strukturach PZPN na okres ośmiu miesięcy. To pokłosie działalności korupcyjnej z czasów gdy grał w Zagłębiu Lubin.

Gryf pod jego wodzą był rewelacją ubiegłorocznych rozgrywek Pucharu Polski. Piłkarze z Wejherowa w drodze do ćwierćfinału wyeliminowali wówczas Koronę Kielce i Górnika Zabrze. Zatrzymała ich dopiero Legia Warszawa, choć w rewanżu przy Łazienkowskiej goście sensacyjnie prowadzili do 90 min. 1:0. Pod wodzą Nicińskiego Gryf awansował też z III do II ligi. Po 11. kolejkach bieżącego sezonu Gryf z 11 pkt. zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Nowy trener Gryfa przez ostatnie sezony pracował w Arce. Najpierw pełnił funkcję asystenta pierwszego trenera, a następnie samodzielnie wprowadził rezerwy Arki do III ligi Bałtyckiej.

- Skąd wybór trenera Mierzejewskiego? Zna Nicińskiego i przede wszystkim ma licencję A, a z tym na Pomorzu nie jest tak różowo. Trenerów mogących objąć zespół z dnia na dzień nie ma zbyt wielu. Cel drużyny się nie zmienia, chcemy zdobyć jak najwięcej punktów w ostatnich 6 meczach rundy jesiennej i utrzymać się wiosną w II lidze - dodaje dyrektor Gryfa.