TBL. Koszykarze Startu Gdynia nie dali rady Kotwicy Kołobrzeg

Po sensacyjnym zwycięstwie Startu Gdynia nad AZS Koszalin beniaminek Tauron Basket Ligi przegrał tym razem z Kotwicą Kołobrzeg 71:78.
Zeszłotygodniowe zwycięstwo Startu sprawiło, że do Kołobrzegu zespół ten jechał głodny kolejnego triumfu. Kotwica była bowiem jedynym zespołem TBL, który w tym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa. Do tego jej koszykarze skompromitowali się w miniony poniedziałek w Ergo Arenie. W starciu z Treflem Sopot pozwolili sobie rzucić aż 118 punktów, sami zdobyli jedynie 69. W sobotę, przed własną publicznością Kotwica była jednak już zupełnie inną drużyną. Jeszcze w 16. minucie wydawało się, że gdynianie mają prawo myśleć o drugim w sezonie zwycięstwie. Koszykarze Startu prowadzili wówczas 33:24. Kotwica doprowadziła do remisu w 28. minucie (54:54) i od tego momentu zaczęło się wyrównane spotkanie ze wskazaniem na gospodarzy. Ci, ostateczny atak przeprowadzili na trzy minuty przed końcem spotkania, wypracowując taką przewagę, która dała pierwszą wygraną w sezonie.

Kotwica Kołobrzeg - Start Gdynia 78:71. Kwarty: 16:20, 21:21, 21:16, 20:14.

Kotwica: Jefferson 18, Arabas 17 (3), Mosley 15 (2), Złoty 13, Djurić 5 (1), Brown 4, Niedźwiedzki 4, Zyskowski 2, Rajewicz 0.

Start: Rothbart 21, Jankowski 16 (3), Mokros 11 (1), Wojdyła 9 (1), Pełka 6, Malczyk 3 (1), Kowalczyk 3, Andrzejewski 2, Mordzak 0, Kucharek 0.