Pierwsza decyzja Zbigniewa Bońka na fotelu prezesa PZPN. Bilety na mecz Polska - Urugwaj na PGE Arenie nawet za 40 złotych!

Nowomianowany prezes PZPN Zbigniew Boniek zapowiedział obniżenie cen biletów na mecz Polska - Urugwaj, który odbędzie się 14 listopada na gdańskiej PGE Arenie. Zamiast 60, 90 i 120zł wejściówki kosztować będą 40, 70 i 100zł.
Boniek rozpoczął prezesurę od decyzji, która z pewnością ucieszy kibiców reprezentacji Polski. Najtańsze wejściówki na listopadowy mecz z Urugwajem kosztować będą 40zł, a najdroższe zaledwie 100zł. To duża zmiana choćby w porównaniu z ostatnim meczem biało-czerwonych na PGE Arenie. 6 września ubiegłego roku, gdy Polacy zmierzyli się z Niemcami i po emocjonującym starciu zremisowali 2:2, bilety kosztowały 60, 120, 180 i 240 zł. Z kolei będą nieco droższe w porównaniu do ostatniego meczu towarzyskiego, przeciwko RPA na Stadionie Narodowym w Warszawie (1:0). Wejściówki kosztowały wtedy 25, 50 i 75 zł.

Martwi za to wciąż termin rozpoczęcia dystrybucji biletów, który wciąż nie jest znany. Cofając się ponownie do meczu z Niemcami, dystrybucja biletów rozpoczęła się 9 sierpnia (pierwotnie miała ruszyć 8 sierpnia), czyli niemal 30 dni przed spotkaniem. Do starcia z Urugwajem pozostało zaś niewiele ponad dwa tygodnie.

Urugwaj to obecnie jedna z najlepszych drużyn Ameryki Południowej, a także czwarty zespół ostatnich Mistrzostw Świata w RPA. W eliminacjach do Mistrzostw Świata w Brazylii piłkarze Oscara Tabáreza zajmują jednak dopiero piąte miejsce w grupie, ze stratą aż ośmiu punktów do prowadzącej Argentyny. W dziewięciu spotkaniach zgromadzili dotychczas 12 punktów, a ostatni mecz, z Boliwią, przegrali aż 1:4. Honorową bramkę dla Urugwaju zdobył Luis Suarez, na co dzień zawodnik angielskiego Liverpool FC.