Polska - Urugwaj. Mecz na PGE Arenie. A treningi... w Gdyni!

14 listopada na PGE Arenie w Gdańsku Polska zagra z Urugwajem. Towarzyskie spotkanie będzie także próbą generalną dla Gdańska i Gdyni. Oba miasta ubiegają się o organizację dwóch wiosennych meczów w eliminacjach do mistrzostw świata z San Marino (w Gdyni) i Ukrainą (w Gdańsku). M.in. z tego powodu piłkarze z Ameryki Płd. przed meczem na PGE Arenie odbędą dwa treningi na stadionie miejskim w Gdyni.
Według naszych informacji piłkarze z Urugwaju mają odbyć przy Olimpijskiej dwa treningi. Zajęcia mają być zamknięte dla kibiców, ale niewykluczone, że jedne z nich przez kwadrans będą mogli obejrzeć przedstawiciele mediów.

Gdynia gościła już reprezentację Irlandii, dla której miejski stadion był obiektem treningowym podczas Euro 2012. Wyspiarze chwalili wówczas stan murawy na stadionie GOSiR, przypadła im do gustu także gościnność Polaków.

Podobnie pozytywne wrażenie gospodarze gdyńskich obiektów chcą wywrzeć na piłkarzach Urugwaju i działaczach PZPN. Ci drudzy będą decydować, gdzie odbędą się marcowe mecze polskiej reprezentacji z San Marino i Ukrainą.

Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse ma właśnie Trójmiasto z dwoma nowoczesnymi stadionami, świetną bazą hotelową i lotniskiem. Polacy upodobali sobie szczególnie Dwór Oliwski w Gdańsku, gdzie za dwa tygodnie zatrzymają się już po raz trzeci. Wcześniej hotel był też bazą pobytową reprezentacji Niemiec podczas Euro 2012.

ALE LUKSUSY! ZOBACZ W JAKICH LUKSUSACH ZATRZYMAJĄ SIĘ POLACY [ZDJĘCIA]Obecnie gospodarze obiektów w Gdańsku i szczególnie w Gdyni robią wszystko, by organizacja pobytu piłkarzy z Urugwaju wypadła okazale. Na razie nie wiadomo jednak, gdzie zatrzymają się urugwajscy piłkarze.

Piłkarze z klubów zagranicznych powołani na mecz z Urugwajem:

Bramkarze: Tomasz Kuszczak (Brighton & Hove Albion FC) 10/0, Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) 12/0

Obrońcy: Kamil Glik (Torino Calcio) 14/2, Marcin Komorowski (Terek Grozny) 7/1, Damien Perquis (Real Betis Balompie) 12/1, Łukasz Piszczek (BV Borussia 1909 Dortmund) 31/0, Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht) 56/2, Grzegorz Wojtkowiak (TSV 1860 Monachium) 20/0

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (BV Borussia 1909 Dortmund) 57/12, Ariel Borysiuk (1.FC Kaiserslautern) 8/0, Kamil Grosicki (Sivasspor Kulübü) 18/0, Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) 5/0, Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulübü) 30/2, Ludovic Obraniak (FC Girondins de Bordeaux) 29/5, Eugen Polanski (1.FSV Mainz 05) 15/0

Napastnicy: Robert Lewandowski (BV Borussia 1909 Dortmund) 49/15, Artur Sobiech (Hannover 96) 8/1