Nieprawidłowości podczas wyborów w Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Będzie powtórka?!

Jak donosi portal pomorskifutbol.pl, podczas sierpniowych wyborów nowych władz Pomorskiego Związku Piłki Nożnej mogło dojść do nieprawidłowości. Grupa delegatów twierdzi, że wyniki mogły zostać zmanipulowane przez nieumieszczenie na karcie do głosowania nazwiska jednego z kandydatów. Delegaci złożyli w urzędzie miasta stosowny protest. Wybory mogą zostać powtórzone.
Do wypaczenia wyników miało dojść podczas walnego zgromadzenia wyborczego, które odbyło się 25 sierpnia. Na karcie do głosowania nie umieszczono nazwiska jednego z kandydatów Henryka Pawłowskiego. Jak pisze pomorskifutbol.pl, dziś siedmiu delegatów złożyło protest wyborczy i zwróciło się do urzędu miasta z wnioskiem o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Protestujący twierdzą, że przez pomyłkę mogło dojść do przekłamania wyników wyborów. Podkreślają, że gdyby nazwisko Pawłowskiego zostało umieszczone na liście wyborczej, część członków zarządu mogłaby nie uzyskać wymaganej liczby głosów.

Urząd miasta przekazał już sprawę na ręce Andrzeja Trojanowskiego z Biura Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012 w Gdańsku, który zwrócił się do nowego zarządu o wyjaśnienie zaistniałych nieprawidłowości.

Zarząd PomZPN ma odpowiedzieć gdańskiemu magistratowi w poniedziałek.

Więcej o całej sprawie TUTAJ