Trener Startu Gdynia David Dedek: Zawodnicy robią ogromny postęp

- Zawodnicy, których mamy, robią ogromny postęp i z meczu na mecz pokazują, że są godni ekstraklasy - mówi po sensacyjnym zwycięstwie na boisku lidera Tauron Basket Ligi, czyli Energi Czarni Słupsk, trener Startu Gdynia David Dedek.
Gdynianie wygrali w niedzielę z Czarnymi 82:68. Tym samym przerwali serię słupskiej drużyny składającą się z dziewięciu meczów bez porażki.

- Każdy z naszych zawodników wniósł coś do gry. Na początku meczu mieliśmy trochę problemów, ale w drugiej połowie zatrzymaliśmy Czarnych w obronie. Natomiast sami dołożyliśmy rzut z obwodu - analizuje Dedek.

Jego zespół wygrał, pomimo iż w całym spotkaniu zdobył tylko pięć asyst.

- W każdym momencie gry jakiś zawodnik dał kilka popisów indywidualnych. Najpierw Kucherek parę razy spenetrował do linii końcowej, następnie Jankowski w samej końcówce wykreował sobie kilka pozycji do rzutów. A Mordzak wykorzystał to, że Czarni bronili z dołu zagrania pick&roll. Może zabrakło zespołowości w ataku, ale była ona w obronie. Tam jeden drugiemu pomagał, cały czas była rotacja. Staraliśmy się również wywierać presję, i tu mieliśmy zespołowość - uważa Dedek.

Najskuteczniejszym koszykarzem Startu był środkowy Robert Rothbart. Center gdyńskiej drużyny wykorzystał nieobecność środkowego Czarnych Roberta Tomaszka (kontuzja) i zdobył 18 pkt i 10 zbiórek.

- Ciągle gramy lepiej i lepiej. W starciu z Czarnymi wreszcie zaprezentowaliśmy się dobrze w końcówce spotkania. Zwłaszcza podczas presji ze strony przeciwników - dodaje Rothbart.

Na co stać Start w tym sezonie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »