Gdańsk będzie mieć nową halę sportową. To hołd dla Leszka Blanika

Złoty medalista olimpijski z igrzysk w Pekinie, a obecnie poseł na Sejm RP będzie miał w Gdańsku... halę własnego imienia. Powstanie ona w przyszłym roku na terenie gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu
70 procent kosztów przy budowie hali pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Oprócz wielofunkcyjnej hali sportowej w jej kompleksie znajdzie się również centrum innowacyjno-wdrożeniowe. W planach jest również budowa we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim budowa 50-metrowego basenu.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że w końcu doczekamy się w Polsce hali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Warunki w jakich ja trenowałem i w jakich obecnie trenują moi następcy, delikatnie mówiąc znacznie odbiegają od przyzwoitych. Teraz wszystko się zmieni - mówił Blanik w rozmowie z Trójmiasto.sport.pl przy okazji inauguracji tej inwestycji.

- Ta hala to będzie absolutny światowy top. Ale przede wszystkim będzie to handicap dla polskich gimnastyków, którzy na miejscu będą mieli fantastyczny ośrodek treningowy - zapewnił Blanik, dodając, że nazwanie hali jego imieniem to ogromny zaszczyt. - To nie będzie pomnik zbudowany mi za życia. Jeśli moje nazwisko ma pomóc w rozwoju polskiej gimnastyki, w budowaniu takich pięknych hal, zawsze jestem do dyspozycji. Poza tym taka nazwa będzie praktyczna, na AWFiS jest kilka hal, jak ktoś powie "idę na Blanika" wszystko będzie jasne - dodał polski mistrz olimpijski.

W czwartek ze stanem prac zapoznała się minister sportu Joanna Mucha.

Czy dzięki nowej hali Gdańsk doczeka się kolejnych mistrzów olimpijskich? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »