Sport.pl

Ekstraklasowe przygotowania II-ligowego Drutexu Bytovii Bytów

Dwutygodniowe zgrupowanie na Cyprze i sparingi z zagranicznymi zespołami. Tak ma wyglądać okres przygotowawczy piłkarzy II-ligowego Drutexu Bytovii Bytów.
Piłkarze Waldemara Walkusza na Cypr wyjadą 10 lutego i spędzą tam dwa tygodnie. Ich bazą będzie pięciogwiazdkowy ośrodek Atlantica Aeneas w miejscowości Ayia Napa (często przygotowują się tam m.in. Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, GKS Bełchatów, Kaiserslautern, Dinamo Mińsk, Levski Sofia, Rubin Kazań, Red Star Belgrad, Litex Łowecz, Slovan Liberec, Tavria Simferopol, Volyn Łuck, Ajax Amsterdam U-21). W okolicy mają w tym czasie trenować drużyny z Rosji i Skandynawii. Niewykluczone, że właśnie z drużynami z tych krajów Bytovia rozegra kilka sparingów.

- Na miejscu rozegramy najprawdopodobniej cztery sparingi, które w najbliższym czasie będą dogrywane - Rafał Gierszewski, przedstawiciel sponsora klubu.

Jak informuje oficjalna strona klubu bezpośrednio przy hotelu znajdują się trzy boiska treningowe ze sztucznym oświetleniem. Hotel ma także nowoczesną siłownię, odnowę biologiczną (basen, centrum fitness) oraz serwuje urozmaiconą kuchnię.

- Po raz kolejny nasz zespół będzie miał idealne warunki do tego, by przygotować się do rundy wiosennej. Pod uwagę braliśmy ośrodki z różnych krajów, w tym z Turcji. Zależało nam, by znaleźć taką bazę, która posiada boiska treningowe tuż przy samym hotelu - dodaje Gierszewski.

To nie pierwszy raz, gdy piłkarze z Bytowa formę szlifować będą za granicą.Rok temu byli w tureckim Side, a latem trenowali w Hotelu Mistral w Gniewinie, w którym podczas Euro 2012 mieszkali mistrzowie świata i Europy Hiszpanie.

Po rundzie jesiennej piłkarze Bytovii są wiceliderem tabeli II ligi zachodniej. Do Energetyka ROW Rybnik tracą trzy punkty.

Czy Bytovia awansuje w tym sezonie do I ligi? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: