Vistal Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin 20:30. Udany rewanż wicemistrzyń Polski

Środowe spotkanie w Gdyni było powtórką z finału play-off Superligi kobiet ubiegłego sezonu. Tym razem górą były wicemistrzynie Polski, Zagłębie Lubin, które pokonały złote medalistki, Vistal Łączpol Gdynia 20:30
Piłkarki Vistalu Łączpol od początku spotkania miały duże problemy z atakiem pozycyjnym i pierwszą bramkę zdobyły dopiero po siedmiu minutach gry po trafieniu z kontrataku Karoliny Sulżyckiej. Było wówczas 1:1 (pierwszego gola dla Zagłębia zdobyła Jelena Bader) i był to ostatni korzystny wynik dla gdynianek. Od ósmej minuty i bramki Anny Pałgan do samego końca spotkania na prowadzeniu były już tylko i wyłącznie "Miedziowe". Wicemistrzynie Polski konsekwentnie budowały swoją przewagę, która w 21. po trafieniu Kai Załęcznej wynosiła cztery bramki (10:6). W końcówce pierwszej połowy lubinianki popełniły jednak kilka prostych błędów oraz dwa razy były odsyłane na ławkę kar, co pozwoliło gdyniankom zmniejszyć stratę do zaledwie jednej bramki. Tuż przed przerwą Zagłębie ponownie odskoczyło i po 30 minutach prowadziło różnicą trzech goli.

W drugiej części spotkania gdynianki ponownie były niezwykle pasywne w ataku, co skrzętnie wykorzystywały piłkarki Zagłębia. W ciągu pierwszego kwadransa podopieczne Adriana Struzika były w stanie rzucić zaledwie trzy gole, podczas gdy lubinianki do siatki Łączpolu trafiały aż ośmiokrotnie. W 51. minucie po golu Karoliny Semeniuk-Olchawy wicemistrzynie Polski prowadziły już 26:16 i stało się jasne, że tylko kataklizm może pozbawić je wygranej. Na sprawienie trzęsienia ziemi gdynianek nie było jednak stać, przez co musiały pogodzić się z dotkliwą porażką.

Vistal Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin 20:30 (12:15)

Vistal Łączpol: Kowalczyk, Gapska - Zych 5, Duran 3, Mateescu 3, Andrzejewska 2, Koniuszaniec 2, Krnić 2, Kulwińska 2, Sulżycka 1.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Byzdra 6, Jochymek 5, Semeniuk-Olchawa 5, Bader 4, Paluch 3, Załęczna 3, Kobzar 2, Pałgan 2.

Czy Vistal Łączpol stać będzie na obronę mistrzostwa Polski? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »