Fundacja Realu Madryt otworzy w Gdyni szkołę sportową

Jak informuje portal trojmiasto.pl, Fundacja Realu Madryt postanowiła otworzyć w Gdyni szkołę sportową. Zajęcia mają być bezpłatne i skierowane do trudnej młodzieży.
Kilka miesięcy temu w Gdyni hiszpańska fundacja zorganizowała obóz sportowy dla dzieci. Zajęcia prowadzili trenerzy z Madrytu. Kolejna edycja ma się odbyć w lutym.

Na tym jednak nie koniec. Jak informuje trojmiasto.pl, Fundacja Realu Madryt otworzy w Gdyni szkołę sportową. W zajęciach mają brać udział najubożsi mieszkańcy. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w Szkole Podstawowej nr 28 w Babich Dołach.

- To będą nie tylko zajęcia sportowe, ale także edukacyjne. Hasłem fundacji i tej szkoły jest "edukacja przez sport", dlatego wszystkie lekcje będą w jakiś sposób związane tematyką piłkarską. Jednym z przykładów tematów jest nauka geometrii na bazie kształtów boiska piłkarskiego. Nie było łatwo zachęcić Hiszpanów do tego, by w Gdyni rozpoczęła działalność taka szkoła, dlatego tym bardziej cieszymy się, że się udało - mówi w rozmowie z trojmiasto.pl pomysłodawca powstania szkoły Paweł Brutel, radny Gdyni.

Pierwszeństwo w rekrutacji ma mieć przede wszystkim trudna młodzież pochodząca z biednych rodzin.

- Zajęcia na pewno będą bezpłatne, odbywać się będą po normalnych godzinach lekcyjnych. Będziemy szukali wsparcia w mieście, ponieważ to nie tylko okazja do pomocy dzieciom, których rodzice być może nie mają funduszy na dodatkowe zajęcia, ale także doskonała forma promocji Gdyni - dodaje Brutel.

Szkoła ma być otwarta we wrześniu przyszłego roku.

Więcej znajdziesz TUTAJ