Jak Gdańsk walczy o mecz Polska - Ukraina. Z wizytą u Zbigniewa Bońka

Przedstawiciele Gdańska spotkali się we wtorek z przedstawicielami PZPN. Gdańsk walczy o mecz Polska - Ukraina na PGE Arenie. Jakie ma szanse?
Nowy prezes PZPN Zbigniew Boniek podkreślał, że chciałby, aby reprezentacja wszystkie mecze o punkty rozgrywała na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ale Gdańsk marzy o tym, by przyszłoroczny, marcowy mecz eliminacji do mistrzostw świata z Ukrainą odbył się na PGE Arenie. Szczególnie że w tych eliminacjach swój mecz o punkty - jeszcze za czasów starego zarządu związku - miał już Wrocław (z Mołdawią). Próbą generalną dla Gdańska miało być listopadowe towarzyskie spotkanie Polska - Urugwaj. I Gdańsk się sprawdził.

- Prezes Boniek bardzo wysoko ocenił organizację tego meczu oraz sam stadion - relacjonuje wtorkowe spotkanie w Warszawie Andrzej Bojanowski, wiceprezydent Gdańska. - Docenia nasz profesjonalizm i na pewno jesteśmy w czołówce miast-organizatorów, a nasza oferta bardzo się spodobała. Najważniejsze, że rozmowy z Narodowym jeszcze nie zostały zakończone. W ciągu 10 dni powinniśmy poznać odpowiedź. Nie mamy jednak złudzeń - to biznes. Narodowy, dzięki większej liczbie krzesełek, może dać o 1,5 mln zł zysku więcej.