Mecze reprezentacji Polski z Ukrainą i San Marino nie dla PGE Areny i stadionu w Gdyni

Jak dowiedział się ?Dziennik Bałtycki? od prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego, oba trójmiejskie stadiony nie mają szans na organizację meczów eliminacyjnych reprezentacji Polski.
Pomorski ZPN chciał, by na PGE Arenie odbył się mecz z Ukrainą (22 marca), a na stadionie w Gdyni zaplanowane na kilka dni potem starcie z San Marino (26 marca). Jak dowiedział się jednak "Dziennik Bałtycki" nie ma na to szans. Prezes Michalski wraz z wiceprezydentem Gdańska Andrzejem Bojanowskim był w Warszawie z wizytą u prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. I choć niedawno mianowany szef polskiej piłki chwalił delegatów z Pomorza za organizację meczu z Urugwajem, to jednak praktycznie uciął spekulacje co do wyboru lokalizacji meczów eliminacyjnych reprezentacji Polski. - Decyzja jest taka, że mecze eliminacyjne z Ukrainą i San Marino mają się odbyć na jednym stadionie - powiedział Michalski. - Gdynia od razu odpadła z gry, bo zarząd PZPN stoi na stanowisku, że to za mały stadion na mecz reprezentacji Polski. Jeśli chodzi o PGE Arenę w Gdańsku to decyzja jeszcze nie zapadła, ale wyczułem w rozmowie z Bońkiem, że marcowe mecze odbędą się na Stadionie Narodowym. Nie zostało to wprawdzie oficjalnie powiedziane, ale tak można było wywnioskować z tej rozmowy - dodał.

O tym, że Boniek wszystkie mecze eliminacyjne najchętniej widziałby na Stadionie Narodowym w Warszawie, wiadomo nie od dzisiaj. Na co zatem mogą liczyć pozostałe stadiony wybudowane na Euro 2012, w tym oczywiście gdańska PGE Arena? Prawdopodobnie w grę wchodzić będą tylko i wyłącznie mecze towarzyskie. A i to nie za często. - Na mecze eliminacyjne są bardzo małe szanse - przyznał Michalski. - Jeśli zaś chodzi o mecze towarzyskie, to nie będzie ich zbyt wiele, bo trwają eliminacje do mistrzostw świata. Pamiętajmy też, że niedawno mieliśmy mecz w Gdańsku, a w kolejce są jeszcze Poznań i Wrocław...

Czy reprezentacja Polski powinna grać wyłącznie na Stadionie Narodowym? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »