W niedzielę w Gdańsku kolejna edycja Artur Siódmiak Camp

W niedzielę 16 grudnia w gdańskiej hali AWFiS odbędzie się kolejna edycja projektu Artur Siódmiak Camp. Głównym partnerem imprezy jest Miasto Gdańsk.
Projekt Artur Siódmiak Camp ma na celu popularyzację piłki ręcznej w formie jednodniowych spotkań, a jednocześnie najciekawszy model zajęć, który zakłada trening poprzez zabawę w piłkę ręczną. Na każdy camp zapraszani będą, obok Artura Siódmiaka, inni wybitni sportowcy, reprezentanci Polski, aktorzy i celebryci. Ważnym elementem campu jest także edukacja prozdrowotna. Artur Siódmiak opowiada o właściwej diecie, wpływie zdrowego stylu życia na wyniki sportowe oraz przestrzega przed działaniem używek na młody organizm i karierę sportową. W dobie deficytu autorytetów, otyłości, spędzania czasu przed ekranem komputera to właśnie tematyczne, akcyjne campy mogą stać się panaceum na choroby cywilizacyjne. Artur Siódmiak chce podzielić się swoim doświadczeniem, zainspirować i wskazać najmłodszym drogę do sportowego sukcesu, która prowadzi przez ciężką pracę, wyrzeczenia i regularny trening.

Każde ze spotkań to przygotowanie do zajęć, czyli solidna rozgrzewka, trening, który składa się z kilku stacji - podań, rzutów, kozłowania, gry na boisku głównym etc., przeplatane pogawędkami Artura Siódmiaka.

Formuła najbliższego campu składać się będzie z trzech paneli. Pierwsza część (godz. 11-13) to aktywności multisportowe prowadzone przez specjalistów z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Druga (godz. 13-16), to panel główny, zawierający trening właściwy piłki ręcznej, prowadzony przez Artura Siódmiaka. Trzeci panel (godz. 16-17) to Mecz Gwiazd, w którym uczestniczyć będą byli zawodnicy Wybrzeża Gdańsk, dziennikarze oraz celebryci.

Na zakończenie każde z dzieci otrzyma upominki od Fundacji Artura Siódmiaka oraz Partnerów campu. Będzie też okazja zdobycia autografu Artura i innych zaproszonych Gwiazd Sportu oraz zrobienia sobie z nimi pamiątkowego zdjęcia.

Więcej informacji o całej akcji znaleźć można na stronie internetowej: www.akademiapilkirecznej.pl.