Wysokie zwycięstwo koszykarek Centrum Wzgórze Gdynia

W kolejnym meczu Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki Centrum Wzgórze Gdynia pokonały na własnym parkiecie AZS OPTeam Rzeszów 80:61. Spotkanie miało kuriozalny przebieg.
Gdynianki były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania, ale uznały, że w koszykówkę grać będą tylko w I i III kwarcie. W ciągu pierwszych dziesięciu minut całego meczu i pierwszych dziesięciu minut drugiej połowy zdobyły w sumie 57 punktów, a straciły raptem 19. Gdyby takie tempo utrzymywały przez cały mecz, wygrałyby go 114:38! Jednak w II i IV kwarcie gdynianki wyraźnie odpuściły, przez co mecz nie zakończył się pogromem gości, a "tylko" wysokim zwycięstwem Centrum Wzgórze.

Dla gdyńskiego zespołu była to szósta wygrana w dwunastym meczu.

Wzgórze Centrum Gdynia - AZS OPTeam Rzeszów 80:61. Kwarty: 27:12, 11:15, 30:7, 12:27.

Centrum Wzgórze: Ziętara 18 (1), Kassing 17 (1), Bennett 13, Misiuk 9, Dixon 4 oraz Rhea 10 (2), Małaszewska 7, Klejdrowska 2, Śnieżek 0, Drop 0.

AZS OPTeam: Metcalf 11 (2), Kotnis 9, Kaczmarska 9 (1), Kędzia 7, Mukosiej 3 (1) oraz Kuncewicz 11, Czerwonka 7, Krzywoń 4, Bibrzycka 0, Kąsek 0.