Sport.pl

Ponad 700 dzieci na gdańskiej edycji Artur Siódmiak Camp

Ponad 700 dzieci uczestniczyło w drugiej edycji projektu Artur Siódmiak Camp w Gdańsku. W imprezie wzięli udział m.in.: Adam Korol, Filip Dylewicz, Aleksandra Kobielak oraz siatkarz Lotosu Trefl Sopot Matti Hietanen. Głównym partnerem imprezy było Miasto Gdańsk.
Ponad 700 dzieci uczestniczyło w drugiej edycji projektu Artur Siódmiak Camp w Gdańsku. Projekt ten ma na celu popularyzację piłki ręcznej w formie jednodniowych spotkań, a jednocześnie najciekawszy model zajęć, który zakłada trening poprzez zabawę w piłkę ręczną. Ważnym elementem campu jest także edukacja prozdrowotna. Artur Siódmiak opowiada o właściwej diecie, wpływie zdrowego stylu życia na wyniki sportowe oraz przestrzega przed działaniem używek na młody organizm i karierę sportową. Były zawodnik reprezentacji Polski chce podzielić się swoim doświadczeniem, zainspirować i wskazać najmłodszym drogę do sportowego sukcesu, która prowadzi przez ciężką pracę, wyrzeczenia i regularny trening.

W pierwszej części gdańskiej edycji Campu odbyła się multisportowa forma zajęć promujących aktywny tryb życia. Studenci AWFiS prezentowali tajniki i zachęcali dzieci do dyscyplin sportowych związanych z gdańską uczelnią. Były to m.in. gimnastyka, tenis stołowy, judo, szermierka i unihokej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również boiska do street handballu - bezpiecznej zabawy w szczypiorniaka (przy użyciu specjalnych, miękkich piłek).

W drugiej, głównej części Campu 120 dzieci uczestniczyło w treningu obwodowym oraz w minimeczach. Całość urozmaicona była konkursami oraz pogawędkami wychowawczymi o roli wytrwałości, ambicji, motywacji i ich wpływie na odnoszenie sukcesów w życiu. Artur Siódmiak zwrócił uwagę na zdrowy styl życia i wpływ niezdrowej żywności na rozwój młodego organizmu.

Trzecim panelem kończącym drugą edycję Artur Siódmiak Camp był Mecz Gwiazd. Na parkiecie zaprezentowali się włodarze miasta Gdańska, byli obecni zawodnicy Wybrzeża Gdańsk, trójmiejscy dziennikarze oraz gwiazdy sportu z Aleksandrą Kobielak, Adamem Korolem i Filipem Dylewiczem na czele. Swoich pierwszych kroków na boisku piłki ręcznej spróbował również wielokrotny reprezentant Finlandii w siatkówce Matti Hietanen, wspierany przez kolegę klubowego z Lotosu Trefla Gdańsk Michała Kamińskiego.

Po zajęciach każde dziecko otrzymało piłkę, koszulkę i kartę z autografem Artura. Uczestnicy mieli również okazję do zdobycia autografów innych zaproszonych gwiazd sportu oraz pozowali z nimi do wspólnych zdjęć.

Partnerem głównym było Miasto Gdańsk. Wsparcia merytorycznego udzieliła AWFiS Gdańsk.

Więcej o: