Paweł Wszołek, byli piłkarze Lechii Gdańsk i dziennikarze zagrają charytatywnie dla gdańskiego hospicjum

29 grudnia o godz. 17 w hali MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej 61 w Gdańsku odbędzie się halowy piłkarski turniej charytatywny na rzecz gdańskiego Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Udział potwierdzili m.in. byli piłkarze Lechii Gdańsk i niedawno mianowany reprezentant Polski Paweł Wszołek, który pochodzi z Tczewa.
W turnieju weźmie udział sześć drużyn. Swój udział potwierdzili już Dziennikarze, Ekipa TVP Gdańsk, ekspiłkarze Lechii, młodzieżowa drużyna Lechii oraz Piłkarze (to właśnie w niej zagra Wszołek). Szósta drużyna zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu. Funkcję spikera podczas turnieju pełnić będzie znany z meczów Lechii Marcin Gałek.

Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest kibic Lechii Marcin Madany. - Postanowiłem zorganizować wydarzenie, które będzie atrakcją dla mieszkańców Gdańska i jednocześnie pomoże hospicjum w codziennym funkcjonowaniu. Zapraszam wszystkich serdecznie do hali MOSiR - zachęca.

W turnieju obowiązywać będzie podział na dwie grupy po trzy zespoły. Do dalszych gier awansują po dwa zespoły z każdej z grup. Ostatnie zespoły z grup zagrają o piąte miejsce, przegrani w półfinałach o trzecie miejsce, a ich zwycięzcy zmierzą się oczywiście w wielkim finale. Każdy mecz rozgrywany będzie w systemie 2x10 minut, a w każdej z drużyn zagra po czterech zawodników plus bramkarz.

Wstęp na teren imprezy kosztować będzie 5 zł, które będzie można wrzucić do puszek wolontariuszy stojących przy wejściu do hali (będą ubrani w żółte koszulki). Oczywiście dowolnie wyższa kwota pomoże jeszcze bardziej w realizacji szczytnego celu organizatorów.

Dodatkową atrakcją dla publiczności będzie występ grupy tanecznej JumpStyle Team Gdańsk, znanej z tegorocznej edycji programu "Mam Talent". Dla wszystkich przewidziano też konkursy z nagrodami.

Składy awizowanych drużyn:

1. Dziennikarze - gościnnie z kaskaderem filmowym Pawłem "Nico" Baranowskim

2. Ekipa TVP Gdańsk - gościnnie z Andrzejem Kowalczysem.

3. Byli piłkarze Lechii Gdańsk w składzie: Paweł Pęczak, Jacek Manuszewski, Karol Piątek, Sławomir Wojciechowski, Maciej Kalkowski, Jakub Zabłocki, Krzysztof Rusinek, Michał Pietroń.

4. Młodzież Lechii w składzie: Mateusz Machola, Paweł Rzepnikowski, Piotr Jaroszek, Kamil Wojciechowski, Maciej Bancer, Łukasz Wawrenty, Kacper Warsiński, Tomasz Drozdowski.

5. Drużyna piłkarzy (wystąpią w niej m.in. gracze z ekstraklasy): Paweł Wszołek, Michał Piotrowski, Mateusz Łuczak.

Więcej informacji o turnieju znajdziesz na Facebooku.