Polsat Boxing Night. Rusiewicz powalczy z Ugonohem w Ergo Arenie?

Jak podał portal bokser.org, na lutowej gali Polsat Boxing Night w Ergo Arenie może dojść do starcia Izuagbe Ugonoha (8-0, 7 KO) z Łukaszem Rusiewiczem (13-12, 6 KO). Dotychczas znane są pary trzech innych pojedynków.
Działacze Polsatu, który jest organizatorem gali, zaplanowali dotychczas już trzy pojedynki. 23 lutego w Ergo Arenie zmierzą się przede wszystkim Andrzej Gołota z Przemysławem Saletą, Artur Szpilka z Krzysztofem Zimnochem i (prawdopodobnie) Kamil Łaszczyk z Krzysztofem Cieślakiem. Lada chwila mają być jednak odkryte kolejne karty.

Jedną z nich ma być walka w kat. cruiser pomiędzy Ugonohem i Rusiewiczem. Starcie byłoby o tyle ciekawsze dla kibiców zgromadzonych w Ergo Arenie, że Ugonoh (z pochodzenia Nigeryjczyk, ale urodził się w Szczecinie) większość swojego życia spędził w Gdańsku. Jest absolwentem gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, a dorastał na Żabiance (jedna z większych gdańskich dzielnic). Obecnie jest wschodzącą gwiazdą polskiego pięściarstwa i z pewnością pomógłby w wypełnieniu Ergo Areny po brzegi.

O tym, czy walka się odbędzie, dowiemy się jednak już w 2013 roku. Wiadomo tylko, że jeśli do niej dojdzie, to będzie trwać prawdopodobnie sześć rund, choć obóz Rusiewicza naciskał na osiem.

Więcej na bokser.org.