Start Gdynia przegrał z Polpharmą Starogard Gdański 73:80

Na zakończenie 2012 roku koszykarze Startu Gdynia ulegli w wyjazdowym spotkaniu Polpharmie Starogard Gdański 73:80.
Gdynianie jechali do Starogardu z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony dwa tygodnie temu pokonali Asseco Prokom Gdynia 81:80. Niespełna tydzień później zostali rozgromieni przez Trefl Sopot 56:95. Wielkim znakiem zapytania było więc, jaką twarz pokażą w starciu z Polpharmą.

W 12. minucie gdynianie przegrywali 23:30. Start potrzebował jednak tylko pięciu minut, aby dojść do siebie i zacząć niwelować stratę. W 34. minucie Tomasz Śnieg podał za linię 6,75 m do Grzegorza Mordzaka, a ten trafił za trzy punkty. Start prowadził wówczas 69:61. Gościom zabrakło jednak chłodnej głowy, aby dowieźć korzystny wynik do końca. W Polpharmie uaktywnił się nagle niewidoczny przez cały mecz lider drużyny Ben McCouley. Po jego celnym rzucie wolnym na półtorej minuty przed końcem starogardzianie powrócili na prowadzenie (72:71). Środkowy spudłował drugi rzut osobisty, ale piłkę zebrali gospodarze, a ponowioną akcję w ataku trójką zakończył Łukasz Majewski (75:71). Koszykarze Startu drugi raz w tym spotkaniu nie potrafili się już poderwać do heroicznej walki i przegrali drugie, ligowe spotkanie z rzędu.

Polpharma Starogard Gdański - Start Gdynia 80:73

Kwarty: 24:21, 20:19, 12:18, 24:15.

Polpharma: Lichodzijewski 25 (6), Carter 16 (1), Majewski 7 (1), Mirković 4, Nowakowski 2 oraz Sarzało 9 (3), McCauley 7, Białek 5, Szymkiewicz 5, Radwański 0.

Start: Mordzak 17 (3), Wojdyła 11, Pełka 7, Jankowski 5 (1), Malczyk 4 oraz Rothbart 10, Kowalczyk 9, Andrzejewski 5 (1), Śnieg 3, Mokros 2.