Polsat Boxing Night. Nad czym Andrzej Gołota musi pracować przed walką z Saletą?

Andrzej Gołota

Andrzej Gołota (Fot. Kuba Atys / AG)

Andrzej Gmitruk przygotowuje Andrzeja Gołotę do walki z Przemysławem Saletą (23 lutego w Ergo Arenie). W wywiadzie udzielonym portalowi bokser.org nie ukrywa, że legendarny polski bokser ma przed sobą jeszcze dużo pracy.
Gmitruk współpracował już raz z Gołotą, działo się to jednak jeszcze w latach 80. Szkoleniowiec prowadził wtedy kadrę Polski, która na igrzyskach w Seulu (1988 r.) wywalczyła cztery brązowe medale. Gołota był członkiem tej ekipy i wywalczył krążek w kategorii do 91 kg. Teraz obaj panowie ponownie spotkają się na sali treningowej, a Gmitruk będzie się starał przygotować swojego starego nowego podopiecznego do walki z Saletą. Dla obu fighterów ma to być (tym razem już naprawdę) ostatnia walka w karierze.

Nad czym Gołota będzie musiał najciężej pracować? - Na początek technika. Jeszcze w Chicago pracował nad wytrzymałością. Pierwsze treningi w Polsce pokażą, nad czym przede wszystkim powinniśmy pracować. Czasu jest mało, więc ruszamy z kopyta - mówi Gmitruk.

Doświadczony trener nie ukrywa też, że widzi w Gołocie faworyta lutowej walki. - Andrzej ma olbrzymie doświadczenie i wiedzę bokserską, a tego się nie traci. Z taktyką damy sobie radę. Sparingi rozpoczniemy za tydzień. Najpierw muszę przekonać się, w jakiej formie jest Andrzej. Dopiero potem będę mógł dobrać odpowiednich sparingpartnerów - zdradza Gmitruk.

Więcej na portalu bokser.org.

Zobacz także
  • Euro, Lechia, Arka, Gortat i Pudzianowski. Co ty wiesz o trójmiejskim sporcie AD 2012? [QUIZ]
  • Andrzej Gołota (z lewej) Polsat Boxing Night. Gołota nieprzygotowany do walki z Saletą? "Potańczę na sylwestra to złapię kondycję"
  • Z lewej: Andrei "Pittbull" Arlovski, w kasku Krzysztof Zimnoch
Polsat Boxing Night. Przeciwnik Artura Szpilki: Zlałem go na amatorskich ringach, znokautuję go na zawodowych