Polsat Boxing Night. Dariusz Michalczewski o walce Gołoty z Saletą: "To bez sensu, choć lepsze niż wrestling"

Dariusz Michalczewski

Dariusz Michalczewski (Fot: Małgorzata Kujawka/ AG)

Jeden z najlepszych polskich bokserów w historii, Dariusz Michalczewski, wątpi w sens walki Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą. Do starcia dojdzie 23 lutego w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie w ramach gali Polsat Boxing Night.
Michalczewski (rekord walk 48-2, 40 KO) to były mistrz świata federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej oraz WBO w kategorii junior ciężkiej. Co więcej, przez 12 lat był niepokonany na zawodowych ringach, a przez federację WBO został w 2002 r. ogłoszony "Championem wszech czasów". O walce swoich rówieśników, Salety i Gołoty (cała trójka urodziła się w 1968 r.), nie ma najlepszego zdania.

- Ta walka nie ma większego sensu, choć na pewno wzbudzi zainteresowanie, bo zarówno Gołota, jak i Saleta mają ciekawą przeszłość - powiedział Michalczewski na łamach "Super Expressu". - Jednak z dużym sportem nie będzie to miało nic wspólnego. Nie możemy spodziewać się fajerwerków, bo oni akurat w ringu nigdy ich nie pokazywali. Gołota spektakularne walki toczył kilkanaście lat temu z Riddickiem Bowe'em, a poza tym notował tylko spektakularne porażki.

POLECAMY - POMORZE Z NAJLEPSZĄ INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ W POLSCE? ZOBACZ i DYSKUTUJMichalczewski nie chciał też wskazywać faworyta lutowej walki w Ergo Arenie. - Bardzo trudno wskazać faworyta. Gołota już przed trzema laty w pojedynku z Tomaszem Adamkiem zaprezentował się tragicznie. Walkę Gołoty z Saletą traktuję w kategoriach show, ale w sumie lepsze to niż wyrównywanie porachunków Andrzeja z Riddickiem Bowe'em we wrestlingu. To dopiero byłoby śmieszne - dodał Michalczewski.

Zobacz także
  • Andrzej Gmitruk Polsat Boxing Night. Trener Andrzej Gmitruk: Gołota to brylant! Inni w jego wieku chodzą z pieskami na spacery
  • Polsat Boxing Night. Nawet 3 tys. zł za bilet na walkę Gołoty z Saletą!
  • Polsat Boxing Night. Artur Szpilka do Krzysztofa Zimnocha: Wyjdź z piaskownicy. A Adamek? Powoli się kończy
Skomentuj:
Polsat Boxing Night. Dariusz Michalczewski o walce Gołoty z Saletą: "To bez sensu, choć lepsze niż wrestling"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX