Polsat Boxing Night. Przemysław Saleta: Jedna nerka na Gołotę w zupełności mi wystarczy

23 lutego w pojedynku wieczoru Polsat Boxing Night w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie rękawice skrzyżują Przemysław Saleta i Andrzej Gołota. - To będzie dla mnie prawdziwe zakończenie sportowej kariery i wielkie przeżycie emocjonalne - podkreśla Saleta.
Pojedynek Gołoty z Saletą elektryzuje kibiców boksu już od kilku tygodni. Istnieją jednak obawy, że obaj pięściarze, będący u progu sportowej emerytury, nie pokażą na ringu tego, czego oczekują od nich kibice. - Sport to jest show-biznes i mogę zapewnić, że w naszej walce element show będzie. Każdy z nas będzie chciał dać z siebie sportowo tyle, ile będzie mógł. W wieku 45 lat organizm nie ma możliwości 25-latka. Z drugiej strony mamy doświadczenie i mądrość życiową i żaden z nas nie zapomniał, jak się boksuje - przekonuje Saleta w rozmowie z portalem ringpolska.pl. - Istotnym elementem będzie to, który z nas podczas długoletnich karier stracił mniej zdrowia. Mi na pewno nie będzie brakować jednej nerki [Saleta oddał nerkę swojej córce, która potrzebowała przeszczepu]. Alonzo Mourning z jedną nerką potrafił wygrać mistrzostwo NBA, a Jacek Wszoła złoty medal olimpijski. Ta, którą mam, w zupełności mi wystarczy.

Saleta do walki z Gołotą będzie przygotowywać się w Krynicy. - Najpierw trenował będę pod kątem wytrzymałości bokserskiej, a później zaczną się sparingi, m.in. z Izu Ugonohem - wyjaśnia Saleta.

Całą rozmowę z Przemysławem Saletą można obejrzeć na poniższym wideo:Tak Saleta przygotowuje się do walki z Gołotą: