Krzysztof Gajtkowski na testach w... II-ligowej Bytovii Bytów

Krzysztof Gajtkowski strzelił 48 bramek w ekstraklasie, ale to było kiedyś. Teraz stara się o pracę w II-ligowej Bytovii Bytów, przyjechał na testy.
Wicelider II ligi zachodniej Bytovia wróciła do treningów po przerwie zimowej. Na pierwszych zajęciach drużyny pojawiło się czterech testowanych piłkarzy, wśród nich - Krzysztof Gajtkowski, czyli napastnik, który strzelił 48 goli w ekstraklasie.

32-letni Gajtkowski w przeszłości występował m.in. w GKS Katowice, Lechu Poznań i Koronie Kielce. To właśnie w barwach tych trzech klubów zdobył 48 bramek podczas 200 meczów w ekstraklasie. Ostatnie spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 27 listopada 2010 r., zagrał 16 minut w starciu Korony z Lechem. Natomiast 48 bramkę w ekstraklasie strzelił 24 października 2009 r. w przegranym przez Koronę 2:5 meczu z Legią Warszawa. W tym samym spotkaniu Gajtkowski dostał też czerwoną kartkę.

Obecny sezon napastnik rozpoczął w Kolejarzu Stróże. W rundzie jesiennej I ligi rozegrał 14 meczów (580 minut na boisku) i strzelił jedną bramkę.

Na testach w Bytovii pojawili się również: były gracz Polonii Warszawa, obrońca Daniel Kokosiński, obecny piłkarz Czarnych Koszul Paweł Tyburski (obrońca) oraz pomocnik Jakub Cesarek (Wigry Suwałki).