FGE. Wysoka porażka koszykarek Centrum Wzgórze Gdynia z Energą Toruń

Koszykarki Centrum Wzgórze Gdynia doznały kolejnej bolesnej przegranej. Tym razem w pokonanym polu zostawiła je drużyna Energi Toruń.
Gdyńskie koszykarki prowadziły w Toruniu tylko raz, w konkretnie między 5., a 13. sekundą meczu (2:0). Potem było już tylko gorzej. Przegrały wyraźnie każdą z kwart i były w Toruniu tylko tłem dla rywalek. Jedyną koszykarką Centrum Wzgórza zasługującą na minimalne wyróżnienie była (tradycyjnie) Antonia Bennett, autorka 18 punktów i 7 zbiórek. Z kolei w zespole z Torunia aż sześć koszykarek zdobyło co najmniej 10 punktów (szczegóły w główce meczowej poniżej).

Zespół z Gdyni odstawał od rywalek w każdym właściwie elemencie gry, m.in. w rzutach z gry uzyskały bardzo niską skuteczność (30,4% wobec 54,4% rywalek). Porażka oznacza, że Centrum Wzgórze nadal pozostanie w dolnej połowie tabeli. Następne spotkanie gdynianki rozegrają 2 lutego, kiedy to podejmą zespół CCC Polkowice. I trudno będzie spodziewać się wygranej, bo CCC to obecnie wicelider Ford Germaz Ekstraklasy, dysponujący o wiele silniejszym składem.

Energa Toruń - Centrum Wzgórze Gdynia 92:58. Kwarty: 25:12, 21:13, 22:18, 24:15.

Energa: Misiek 24(1), Krawiec 10(2), Kowalska 2, Płonka 0, Wieczyńska 0 oraz Koc 17, Michael 13, Tłumak(1) 11, Ross 10, Idczak 5(1). Centrum Wzgórze: Bennet 18(1), Dixon 6, Ziętara 5(1), Bandyk 0, Marciniak 0 oraz Małaszewska 12(1), Misiuk 8, Kassing 5(1), Rhea 4.