Sport.pl

KH Olivia w lidze KHL. Mariusz Czerkawski ambasadorem gdańskiego klubu

Najlepszy polski hokeista w historii Mariusz Czerkawski został ambasadorem Klubu Hokejowego Olivia, który zgłosi akces do ligi KHL - informuje portal trojmiasto.pl.
Projekt włączenia polskiego klubu do drugiej najsilniejszej ligi świata nabiera coraz realniejszych kształtów.

Entuzjastycznie do całego projektu odniósł się Polski Związek Hokeja na Lodzie, a ambasadorem całego przedsięwzięcia został Czerkawski - były hokeista NHL (grał m.in. w Boston Bruins, Edmonton Oilers czy New York Islanders).

- Choć już wcześniej uczestniczyłem w rozmowach dotyczących gry polskiego klubu w KHL, przyznam szczerze, że na początku podchodziłem do tego konkretnego projektu sceptycznie - mówi prezes PZHL Piotr Hałasik w rozmowie z trojmiasto.pl. - Po spotkaniu z panem Sakavickasem ta wizja zaczęła się jednak krystalizować. To może być przełom, który skonsoliduje całe środowisko hokejowe w Polsce. Jestem przekonany, że występy zespołu w takiej lidze jak KHL będą budzić wielkie zainteresowanie nie tylko w Gdańsku czy w Trójmieście, lecz także w całym kraju. Mówimy o wielkim sporcie i wielkich pieniądzach. Kapitał klubu, który będzie w całości obcy, ma przełożyć się na budżet w wysokości od 8 milionów euro do 10 lub nawet 12,5 na sezon - podkreśla Hałasik, który stara się jednak zachować spokój. - Chciałbym przypomnieć, że na razie są to wciąż wstępne rozmowy. Na konkrety przyjdzie czas w ciągu kilku tygodni. W tym czasie zamierzam osobiście odwiedzić prezydenta KHL Aleksandra Medvedeva. Jeśli ten plan się powiedzie, drużyna zostanie zgłoszona do rozgrywek w sezonie 2013/14, a najdalej w 2014/15 - zaznacza prezes PZHL. Więcej na trojmiasto.pl.Więcej o: