Moskwa, czyli pierwszy poważny sprawdzian Anny Rogowskiej. Bardzo mocne rywalki

Najlepsza polska tyczkarka Anna Rogowska (SKLA Sopot) wystąpi w niedzielę w mityngu Russian Winter w Moskwie. Rywalizacja w jej konkurencji będzie ozdobą zawodów, na starcie staną m.in. dwie ostatnie mistrzynie świata: Brazylijka Fabiana Murer i właśnie Rogowska.
Sopocianka zaczęła sezon od zwycięstwa podczas mityngu w Dreźnie (25 stycznia), a osiągnięty tam rezultat - 4,63 m - daje jej pierwsze miejsce na tegorocznej liście najlepszych wyników (ex equo z Amerykanką Jennifer Suhr).

W Moskwie obsada będzie jednak zdecydowanie mocniejsza niż w Dreźnie. Oprócz Rogowskiej (mistrzyni świata z Berlina w 2009 r.) oraz Murer (mistrzyni świata z Daegu w 2011 r.) na starcie pojawią się m.in. wicemistrzyni olimpijska z Londynu Kubanka Yarisley Silva, brązowa medalistka halowych mistrzostw świata z 2012 r. Brytyjka Holly Bleasdale oraz czwarta na tegorocznych listach Rosjanka Anastazja Sawczenko (4,60 m). Ponadto do konkursu zostały zgłoszone Ukrainka Hanna Szelah oraz Rosjanki Anżelika Sidorowa, Angelina Żuk oraz Ljudmiła Jeromina.

Zawody Russian Winter rozpoczną się o godz. 13 polskiego czasu, tyczkarki pierwsze skoki oddadzą o godz. 14.25.

Jaki wynik osiągnie Rogowska w Moskwie.Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »