Polsat Boxing Night. Artur Szpilka: Nie będzie walki z Krzysztofem Zimnochem!

Bokser Artur Szpilka poinformował na swoim profilu na Facebooku, że sztab szkoleniowy nie zgodził się na jego walkę z Krzysztofem Zimnochem, która 23 lutego miała odbyć się w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.
W ubiegły weekend Szpilka pokonał Mike'a Mollo w Chicago, ale dwukrotnie leżał na deskach. Już trzy tygodnie po tej walce miał zmierzyć się z Zimnochem podczas gali w Ergo Arenie, której atrakcją ma być pojedynek Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą. Do walki Szpilki jednak nie dojdzie.

"Moja walka z Krzysztofem Zimnochem nie dojdzie w tym terminie do skutku, ponieważ mój sztab szkoleniowy się na to nie zgadza po ciężkiej walce z Mollo" - napisał bokser i dodał, że pojedynek odbędzie się w innym terminie.

We wtorkowym "Przeglądzie Sportowym pomysł walki trzy tygodnie po starciu z Mollo skrytykował trener Fiodor Łapin. - Swoje zdanie już wyraziłem, przynajmniej tak mi się wydaje. Uważam, że Arturowi po takim pojedynku jak ten z Mikiem Mollo należy się odpoczynek. Po dwóch liczeniach potrzebuje go więcej niż tydzień - oceni szkoleniowiec w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Cyz bez Szpilki gala w Ergo Arenie będzie ciekawa? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »