Porażka koszykarek Centrum Wzgórze Gdynia z Artego Bydgoszcz

Koszykarki Centrum Wzgórze Gdynia, choć przez większość spotkania prowadziły, to przegrały ostatecznie z Artego Bydgoszcz 74:79. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.
Jeszcze w piątek nie było wiadomo, czy mecz w Gdyni w ogóle dojdzie do skutku. Polska Liga Koszykówki Kobiet ukarała bowiem gdyński klub cofnięciem licencji dla wszystkich koszykarek. To efekt zaległości finansowych, jakie właściciel gdyńskiej drużyny Basketball Investments miał wobec PLKK (więcej o sprawie TUTAJ). Ostatecznie między władzami ligi a BI zawarte zostało porozumienie, dzięki czemu mecz między CW a Artego odbył się bez przeszkód.

Gdynianki mecz z wiceliderem Ford Germaz Ekstraklasy rozpoczęły od prowadzenia 10:0 w trzeciej minucie meczu. Bydgoszczanki nie pozwoliły jednak podopiecznym Vadima Czeczuro rozwinąć skrzydeł i zabrały się do odrabiania strat. Na początku drugiej kwarty prowadziły już 22:19.

W 12. minucie meczu gdynianki odzyskały jednak prowadzenie (23:22) i przez długi czas to one kontrolowały przebieg spotkania. Na początku drugiej połowy wygrywały już 43:32, po czym całkowicie oddały inicjatywę rywalkom. Te sukcesywnie doganiały koszykarki CW, aż w 31. minucie odzyskały prowadzenie (54:53). Bydgoszczanki prowadziły niemal do końca spotkania, ale na sekundę przed upływem czasu w czwartej kwarcie Lorin Dixon doprowadziła do remisu (66:66) i do dogrywki. W niej skuteczniejsze były już bydgoszczanki, które zapewniły sobie minimalną wygraną.

Mecz w Gdyni był zarazem pierwszą konfrontacją obu drużyn w ćwierćfinale Pucharu Polski ViaSMS.pl Cup. Ponieważ regulamin tych rozgrywek dopuszcza remisy, jako ostateczny wynik pierwszego spotkania ćwierćfinałowego zaliczono remis 66:66.

Centrum Wzgórze Gdynia - Artego Bydgoszcz 74:79. Kwarty: 19:20, 22:11, 11:19, 14:15. Dogrywka: 8:13

Centrum Wzgórze: Rhea 16 (4), Dixon 16, Misiuk 14, Ziętara 12 (2), Kassing 10, Bandyk 6, Marciniak 0.

Artego: McBride 25 (3), Morris 16, Szott-Hejmej 14, Gala 9, Mowlik 8 (2), Jeziorna 7, Tomiałowicz 0