"Założyciel" klubu Kokosa Daniel Kokosiński oraz bramkarz z Egiptu na testach w Bałtyku Gdynia

Na testach w III-ligowym Bałtyku Gdynia przebywają obecnie obrońca Daniel Kokosiński oraz egipski bramkarz Osama Mohamed Yehia.
Kokosiński to piłkarz, który dał początek klubowi Kokosa, czyli grupie piłkarzy Polonii, którzy w warszawskiej drużynie zarabiali spore pieniądze (Kokosiński zarabiał blisko 20 tys. zł), choć pożytek dla zespołu był z nich żaden. Ich głównym zajęciem w Polonii było uczestnictwo w specyficznych treningach, które głównie polegało na... bieganiu - dużo i wszędzie (np. po schodach stadionu przy ul. Konwiktorskiej). Pomysłodawcą klubu Kokosa był ówczesny właściciel Polonii Józef Wojciechowski.

Kokosiński wytrzymał w klubie Kokosa wiele miesięcy, z klubu odszedł dopiero kilka miesięcy temu. Przed obecnym sezonem wylądował w II-ligowym Zniczu Pruszków. W rundzie jesiennej zagrał w dziewięciu ligowych meczach, zdobył dwie bramki, ale teraz znów musi szukać sobie nowego klubu. Tej zimy próbował już szczęścia m.in. w Bytovii oraz Polonii Bytom, teraz przebywa na testach w Bałtyku, w barwach którego zagrał w sobotę w sparingu z rezerwami Lechii Gdańsk (remis 2:2).

W meczu tym zagrał też Yehia. To 22-letni bramkarz, który jest wychowankiem słynnego Al-Ahly, ale od kilkunastu miesięcy przebywa w Polsce. Wcześniej grał w III-ligowym Orliczu Suchedniów, teraz walczy o angaż w Bałtyku. Wcześniej przebywał m.in. na testach w Stali Rzeszów.

To nie pierwsze tej zimy egzotyczne testy Bałtyku. Niedawno trenerzy gdyńskiego zespołu sprawdzali bowiem trójkę Japończyków.

Czy "Kokos" będzie piłkarzem Bałtyku? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »