Przed Polsat Boxing Night. Gwiazdy sportu o walce Andrzej Gołota - Przemysław Saleta

Już w sobotę w Ergo Arenie odbędzie się gala bokserska Polsat Boxing Night. O głównej walce wieczoru, w której Andrzej Gołota zmierzy się z Przemysławem Saletą, z wielkim znawstwem wypowiadają się ludzie sportu, którzy na co dzień z boksem wiele wspólnego nie mają.
Okazuje się, że wśród sportowców zajmujących się zupełnie innymi dyscyplinami sportu wiedza o boksie jest całkiem spora.

- Z mojego punktu widzenia, z wiedzy, jaką posiadam na temat boksu, to wydaje mi się, że Gołota jest faworytem. On jest profesjonalnym bokserem, to znaczy byłym profesjonalnym pięściarzem, który przeszedł wiele szczebli w boksie. Poznał więcej niż jeden krok w tym sporcie i to on jest faworytem. Dla mnie Saleta jest bardziej kickboxerem niż bokserem - mówi Cezary Kucharski były zawodnik Legii Warszawa, aktualnie piłkarski manager m.in. Roberta Lewandowskiego.

Sobotnie starcie analizuje również najsłynniejszy polski hokeista Mariusz Czerkawski.

- Dla Przemka jest to wielkie wyzwanie. Andrzejowi mogę się odrobinę dziwić. Chociaż jest w tym samym wieku co Przemek, to wydawało się, że do boksu już nie wróci. Na pewno będzie bardzo ciekawie - mówi były zawodnik słynnej NHL.

Na emocjonującą walkę liczą siatkarz Mariusz Wlazły oraz trener polskiej reprezentacji piłkarskiej Waldemar Fornalik.

- Czego bym się spodziewał? Na pewno długiego pojedynku, w którym będzie można zobaczyć walkę i chęć zwycięstwa. Jeden i drugi zawodnik ma świetne warunki fizyczne. To czy za sobą przepadają, czy nie, to już nie moja historia. Mam nadzieję, że naprawdę stworzą superwidowisko sportowe - podkreśla Wlazły.

- W Polsce jest naprawdę wielu kibiców pięściarstwa, znawców, którzy emocjonują się walkami nie tylko zawodników z takimi nazwiskami, ale również tych początkujących - to też dostarcza emocji. Myślę, że taki pojedynek może być ucztą dla koneserów - przewiduje Fornalik.

Mimo małej wiedzy na temat boksu profesjonalnie spotkanie analizuje złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w pchnięciu kulą Tomasz Majewski: - Może 15, 10 lat temu to byłoby elektryzujące starcie, ale jeśli chłopaki chcą w ten pogodny sposób skończyć karierę, to ja im życzę powodzenia i niech sobie wielkiej krzywdy nie zrobią.

O walkę i swojego faworyta zapytana została ikona polskiego sportu była lekkoatletka Irena Szewińska.

- Nie mam faworyta i dlatego jestem ciekawa, kto wygra w tym starciu - mówi siedmiokrotna medalistka olimpijska.

Pojedynek Gołota - Saleta podczas Polsat Boxing Night w pay-per-view telewizji internetowej IPLA! Już 23 lutego o godz. 18. Dostęp: 40 zł. Bilety na galę w trójmiejskiej Ergo Arenie dystrybuuje firma AlberT Production (zamówienia zbiorowe tel. +48 605 668 696), dostępne są również w serwisie www.eBilet.pl oraz w salonach Empik.

Dla naszych czytelników mamy 20 biletów na sobotnią galę Polsat Boxing Night w Ergo Arenie. Aby je zdobyć, trzeba zadzwonić w piątek o godz. 14 pod nr 58 32 19 135 i odpowiedzieć na pytanie: podczas których igrzysk olimpijskich Gołota zdobył medal?

A kto według Ciebie wygra walkę Gołoty z Saletą? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: