Polsat Boxing Night. W pojedynku spojrzeń Andrzej Gołota przegrał z Przemysławem Saletą

W Ergo Arenie odbyła się ceremonia ważenia przed sobotnią galą Polsat Boxing Night. Na wagę weszło 14 pięściarzy. Andrzej Gołota oraz Przemysław Saleta zaprezentowali się z wyjątkowo dobrej strony.
Dwie gwiazdy Polsat Boxing Night zaprezentowały podczas ceremonii ważenia wyjątkowo wysportowane sylwetki. Większość młodszych zawodników mogłoby brać przykład z dwóch 45-latków. Pierwszy zważony został Saleta, który przed walką waży 104,9 kg. Nieco cięższy jest Gołota, u którego wskaźnik na wadze zatrzymał się na 110,1kg. Oficjalne ważenie odbyło się w wyjątkowo przyjaznej atmosferze, choć tradycyjne "pojedynki na spojrzenia" zwiastują sporo emocji na ringu. Próbę nerwów gorzej zniósł Gołota, które pierwszy opuścił wzrok przed Saletą.

Czy ten fakt będzie miał dla Salety znaczenie w sobotniej walce z Gołotą?

- Ta walka z najlepszym możliwym przeciwnikiem to dla mnie pożegnanie z boksem, z kibicami. Wiem, że będzie mi brakowało boksu, ale mogę bez niego żyć. Adrenalinę będę czerpał np. z wyścigów motocyklowych. Podchodzę do tej walki z radością. To dla mnie fiesta. Bo od tej walki nic nie zależy. Jestem na końcu, a nie na początku kariery. Zobaczycie Saletę wytrzymałego, mam nadzieję, że szybkiego i sercem do walki - zadeklarował były mistrz świata w kick-boxingu

Oto wyniki oficjalnego ważenia przed galą Polsat Boxing Night:

1. waga junior ciężka: Łukasz Rusiewicz 91,7 kg vs Izu Ugonoh 90,4 kg (6 rund)

2. waga super piórkowa: Krzysztof Cieślak 58,5 kg vs Kamil Łaszczyk 58,4 kg (10 rund)

3. waga średnia: Maciej Sulęcki 72,2 kg vs Robert Świerzbiński 71,9 kg (8 rund)

4. waga półciężka: Dariusz Sęk 78,7 kg vs Remigiusz Wóz 79,3 kg (8 rund)

5. waga półciężka: Paweł Głażewski 78,9 kg vs Bartłomiej Grafka 77,1 kg (10 rund)

6. waga ciężka: Damian Trzciński 95,2 kg vs Krzysztof Zimnoch 99,3 kg (10 rund)

7. waga ciężka: Andrzej Gołota 110,1 kg vs Przemysław Saleta 104,9 kg (10 rund)

Pojedynek Gołota - Saleta podczas Polsat Boxing Night dostępny będzie w systemie w pay-per-view telewizji internetowej Ipla! Już 23 lutego o godz. 18. Dostęp: 40 zł. Bilety na Galę w trójmiejskiej Ergo Arenie dystrybuuje firma AlberT Production (zamówienia zbiorowe tel. +48 605 668 696), dostępne są również w serwisie www.eBilet.ploraz w salonach Empik.

Saleta pokona Gołotę także w ringu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »