Turniej eliminacyjny mistrzostw Europy do lat 19 odbędzie się w woj. pomorskim

Pomorski Związek Piłki Nożnej będzie organizatorem eliminacyjnego turnieju do mistrzostw Europy do lat 19, który odbędzie się w dniach 5-10 czerwca. Oprócz Polaków zagrają w nim reprezentacje Hiszpanii, Chorwacji oraz Grecji.
Będzie to jeden z siedmiu turniejów eliminacyjnych, awans wywalczy tylko jego zwycięzca. Turniej finałowy odbędzie się na Litwie w dniach 20 lipca - 1 sierpnia tego roku.

Mecze "polskiej" grupy rozegrane zostaną prawdopodobnie na stadionach MOSiR przy ul. Traugutta w Gdańsku oraz GOSiR w Gdyni. Pod uwagę brany jest również obiekt w Starogardzie Gdańskim. Drużyny grać będą systemem "każdy z każdym", a spotkania odbędą się 5, 7 i 10 czerwca (po dwa każdego dnia).

Reprezentację Polski U-19 od niedawna prowadzi Marcin Sasal - były trener m.in. Korony Kielce, Pogoni Szczecin i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wśród piłkarzy powołanych na najbliższą konsultacją szkoleniową (3-7 marca, Cetniewo) weźmie udział tylko jeden z zawodników z klubów naszego regionu - Radosław Robakowski z Arki Gdynia. W składzie jest również były piłkarz żółto-niebieskich Adrian Liberacki, który obecnie reprezentuje barwy włoskiej Regginy. Inne bardziej znane nazwiska w kadrze Sasala to Piotr Zieliński (Udinese), Martin Kobylański (Werder Brema), Konrad Nowak (Górnik Zabrze) czy Alan Uryga (Wisła Kraków).

Na jakim stadionie powinni grać w tym turnieju Polacy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »