Polsat Boxing Night sukcesem Ergo Areny. W Trójmieście będą kolejne gale bokserskie?

Ergo Arena gościła w minioną sobotę galę Polsat Boxing Night. Zarządca obiektu przyznaje, że impreza okazała się wizerunkowym sukcesem, i nie wyklucza w hali kolejnych bokserskich imprez na najwyższym poziomie.
23 lutego w hali na granicy Gdańska i Sopotu odbyła się gala Polsat Boxing Night, gdzie walczyli m.in. Andrzej Gołota z Przemysławem Saletą. Wydarzenie okazało się medialnym sukcesem, szeroko komentowanym przez kibiców w całym kraju [dostęp do transmisji telewizyjnej w systemie PPV wykupiło ponad 120 tys. widzów]. Jak jednak na imprezie skorzystała Ergo Arena? Zarządca obiektu przyznaje, że boks w obiekcie się sprawdził.

- Jesteśmy oczywiście zadowoleni, że to u nas odbyła się gala Polsat Boxing Night. O gali, Ergo Arenie, Gdańsku i Sopocie było głośno w mediach przez ostatnie kilka tygodni. Korzyści uzyskała nie tylko Ergo Arena. Proszę pamiętać o wypełnieniu hoteli, większym ruchu w restauracjach, barach, sklepach czy taksówkach - wyjaśnia rzecznik prasowy obiektu Bartosz Tobieński. - Galę z trybun obejrzało 11 tysięcy widzów. Pracujemy nad tym, by kolejne imprezy sportów walki odbyły się również w Ergo Arenie - dodaje.

Z pewnością cieszą już potwierdzone imprezy. W kwietniu czeka nas spotkanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej z drużyną Szwecji. Sprzedano już ponad 8 tysięcy biletów, o czym pisaliśmy TUTAJ. Czekają nas również zmagania Polaków w siatkarskiej Lidze Światowej. 30 czerwca odbędzie się mecz Polska - Argentyna. Nie jest to koniec siatkarskich zmagań w Trójmieście. We wrześniu odbędą się mistrzostwa Europy. Oprócz Ergo Areny zawody odbędą się również w Gdyni. W lutym oraz marcu 2014 roku w gdańsko-sopockim obiekcie odbędą się halowe mistrzostwa Polski oraz świata w lekkiej atletyce. Kolejnymi wydarzeniami sportowymi o randze międzynarodowej są Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które odbędą się we wrześniu 2014 roku oraz mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w 2016 roku. Obiekt, który podczas wydarzeń sportowych zgromadził widownię przekraczającą 340 tysięcy, jest na co dzień domem trzech drużyn z Trójmiasta. W Ergo Arenie grają siatkarki, siatkarze oraz koszykarze Trefla.

Spółka zajmująca się obiektem pracuje nad kilkoma dużymi imprezami, które mogą się odbyć jeszcze w tym roku.

- Naszą ambicją jest organizacja imprez, które przyniosą nam konkretne korzyści finansowe, oraz takich, które przysporzą Ergo Arenie i miastom wymierne korzyści promocyjne. - mówi Tobieński.

Rzecznik prasowy obiektu zdradza również, jakie marzenia mają zarządcy. - Chcielibyśmy częściej gościć największe gwiazdy sportu. NBA, NHL - początkiem hokejowego gwiazdozbioru mogą być występy drużyn uczestniczących w rozgrywkach KHL - zapowiada Tobieński.

Rozgrywki KHL wciąż są jednak w fazie planowania. Choć póki co żaden termin w Ergo Arenie nie został zarezerwowany, to w najnowocześniej hali w Polsce nie będzie problemu z przygotowaniem lodowiska dla hokeistów. W Ergo Arenie odbył się już zresztą charytatywny turniej hokejowy, w którym udział wzięły drużyny księży, policjantów i dziennikarzy, a także wielka impreza Disney On Ice.

Zarządca zapewnia, że w Ergo Arenie zorganizować można niemal wszystkie sportowe wydarzenia.

-Ponad dwa lata działalności spółki pozwoliły na nabranie doświadczeń, które pozwalają z pełną świadomością stwierdzić, że nie obawiamy się żadnej imprezy, którą można zorganizować w hali. Z wyjątkiem wyścigów żeglarskich (windsurfing) każda impreza odbyła się w hali na granicy Gdańska i Sopotu - dodaje Tobieński.

Ergo Arena spisała się podczas gali Polsat Boxing Night? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »