Koszykarki Centrum Wzgórze Gdynia rozgromione w Bydgoszczy na początek play-off

W pierwszym meczu 1/4 finału play-off Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki Centrum Wzgórze Gdynia przegrały w Bydgoszczy z Artego 63:90. Drugi mecze w niedzielę, ponownie w Bydgoszczy. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.
Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando Artego, które już po pierwszej kwarcie prowadziło różnicą 12 punktów. Potem bydgoszczanki już tylko powiększały przewagę, która ostatecznie wyniosła niemal 30 pkt. Katem gdynianek była Amerykanka Julie McBride, która zdobyła 34 pkt i aż siedem razy trafiła zza linii 6,75 m.

Drugie spotkanie w Bydgoszczy odbędzie się w niedzielę, początek o godz. 16.

Artego Bydgoszcz - Centrum Wzgórze Gdynia 90:63. Kwarty: 31:19, 24:20, 17:17, 18:7.

Artego: McBride 34 (7), Szott-Hejmej 13 Morris 17 (1), Mowlik 7 (1), Jeziorna 6 oraz Gala 10, Kuras 3, Szybała 0, Ostrowska 0, Tomiałowicz 0.

Centrum Wzgórze: Kassing 12, Małaszewska 12 (1), Dixon 8, Ziętara 5 (1), Misiuk 5 (1) oraz Marciniak 8, Rhea 7, Bandyk 6, Drop 0.

Stan rywalizacji: 1:0.