Radosław Michalski: Polska zagra z Danią na PGE Arenie, dzięki świetnej organizacji meczu z Urugwajem

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zadecydował, że zaplanowany na 14 sierpnia towarzyski mecz reprezentacji Polski z Danią odbędzie się na gdańskiej PGE Arenie. Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przyjął tę informację z radością, choć nie było to dla niego żadne zaskoczenie.
To będzie już trzeci mecz reprezentacji Polski na gdańskiej arenie Euro 2012. We wrześniu 2011 roku biało-czerwoni zmierzyli się w Gdańsku z Niemcami, a w listopadzie ubiegłego roku z Urugwajem.

Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przyjął tę informację z radością, choć nie było to dla niego zaskoczenie.

- O organizację meczu z udziałem reprezentacji jakoś specjalnie nie zabiegaliśmy - nie ukrywa Michalski. - Dlaczego? Perfekcyjna organizacja meczu Polska - Urugwaj dawała nam wręcz pewność, że z Danią zagramy właśnie na PGE Arenie. Oczywiście była to decyzja prezesa Zbigniewa Bońka oraz zarządu PZPN. Szykuje się wspaniałe widowisko, mam nadzieję, że przy pełnych trybunach. Skoro przy niekorzystnych warunkach pogodowych podczas meczu z Urugwajem mieliśmy prawie komplet, to w sierpniu przy pięknej pogodzie oraz fakcie, że sprzyja nam kalendarz [dzień po meczu, 15 sierpnia, jest dniem wolnym od pracy], możemy być wręcz pewni zapełnienia obiektu do ostatniego miejsca - podkreśla Michalski.



Wszyscy w Trójmieście są niezwykle uradowani, że reprezentacja Polski zagra w Gdańsku. W sytuacji kiedy wszystkie mecze o punkty, decyzją zarządu PZPN, rozgrywane będą tylko na Stadionie Narodowym w Warszawie, każdy mecz na Pomorzu staje się produktem deficytowym.

- Póki co powinniśmy się skupić na meczu z Danią. Nie chciałbym teraz myśleć o kolejnych ewentualnych spotkaniach głównej reprezentacji na Pomorzu. O to będzie już bardzo trudno. Meczów towarzyskich nie jest zbyt wiele, a pięknych stadionów u nas w kraju pod dostatkiem - zauważa prezes Michalski. - Warto zwrócić uwagę na czerwcowy turniej eliminacyjny mistrzostw Europy do lat 19, który odbędzie się u nas w dniach 5-10 czerwca. Oprócz Polaków zagrają w nim reprezentacje Hiszpanii, Chorwacji oraz Grecji. Będzie to z pewnością emocjonujące wydarzenie - dodaje Michalski.

Prezesa Michalskiego zapytaliśmy też, czy Pomorski ZPN pomaga przy organizacji towarzyskiego meczu Lechii Gdańsk, który miałby odbyć się latem tego roku (wśród potencjalnych rywali biało-zielonych wymienia się m.in. Barcelonę oraz Juventus Turyn). - Jako związek wspieramy pomysł, jednak nic więcej nie możemy zrobić. Organizacja takiego meczu to ogromne koszty. My nie posiadamy środków, aby w jakikolwiek sposób wesprzeć Arenę Gdańsk Operator - tłumaczy Michalski. - Organizatorom pomagam natomiast prywatnie. Posiadam wiele kontaktów, którymi dzielę się z zarządcą obiektu. Współpraca między nami jest udana, dogadujemy się bez problemu - podsumowuje Michalski.

Czy podczas meczu Polska - Dania będzie komplet? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »