KH Olivia Gdańsk coraz bliżej hokejowej ligi KHL. "Ergo Arena dużo lepsza niż obiekty Dynamo Moskwa i CSKA Moskwa"

Coraz realniejszych kształtów nabiera wizja gry Klubu Hokejowego Olivia Gdańsk w europejskiej NHL już od sezonu 2013/14. - Pod względem logistycznym klub przygotowany jest bardzo dobrze, a hala, w której zespół ma grać swoje mecz, czyli Ergo Arena, jest dużo lepsza niż obiekty np. Dynamo Moskwa czy CSKA Moskwa - mówi dyrektor sportowy ligi KHL Dmitri Kurbatow.
Niedawno Gdańsk wizytowała delegacja ligi KHL (czytaj TUTAJ), której przewodniczył właśnie Kurbatow. Swoimi przemyśleniami po tej wizycie podzielił się z dziennikarzami gazety "Moskiewskie Nowosti".

- W Gdańsku odbywały się w zeszłym roku mistrzostwA Europy w piłce nożnej więc na wszelkie pytania dotyczące infrastruktury - dróg, lotnisk, itp. - mogę tylko odpowiedzieć, że nie ma z tym najmniejszych problemów. Jest również nowoczesna, wielofunkcyjna hala [Ergo Arena], która może pomieścić 11 tys. kibiców i w której odbywało się już wiele imprez najwyższej rangi. Jeszcze nie grano tam w hokeja na lodzie, więc halę trzeba lekko do tego przysposobić i wprowadzić kilka ulepszeń, ale to nie powinien być żaden problem. Muszę przyznać, że to o wiele lepszy obiekt niż te, na których grają np. Dynamo Moskwa oraz CSKA Moskwa [czołowe zespołu ligi KHL] - podkreśla Kurbatow.

Dyrektor sportowy ligi KHL dodał również, że klub przedstawił wszystkie wymagane dokumenty i że cały projekt jest popierany przez miejscowe władze oraz całą społeczność sportową. Z kolei na oficjalnej stronie internetowej KHL (wszystko, co powinieneś wiedzieć o tej lidze znajdziesz TUTAJ) tekst poświęcony wizycie Kurbatowa i jego współpracowników w Trójmieście zatytułowany został: "Gdańsk - o krok bliżej". Wszystko wskazuje więc na to, że możliwość gry KH Olivia w lidze KHL już od sezonu 2013/14 nabiera coraz realniejszych kształtów.

Wśród kandydatów do członkostwa w lidze KHL oprócz gdańskiego klubu są również chorwacki Medvescak Zagrzeb, włoski Rossoblu Mediolani oraz rosyjskie kluby z Togliatti, Tiumenia i Władywostoku. Decyzja o składzie uczestników ligi na sezon 2013/14 zapadnie na przełomie kwietnia i maja.

Wierzysz, że KH Olivia już od sezonu 2013/14 zagra w KHL? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »