Koszykarki Centrum Wzgórze Gdynia przegrały z Artego Bydgoszcz. Koniec sezonu dla gdynianek

Koszykarki Centrum Wzgórze Gdynia po raz trzeci przegrały w ćwierćfinale z Artego Bydgoszcz. Porażka gdynianek 50:77 oznacza dla nich koniec sezonu.
Po dwóch wyraźnie przegranych spotkaniach w Bydgoszczy podopieczne Vadima Czeczuro liczyły na to, że przed własną publicznością uda im się pokonać faworyzowany zespół z Bydgoszczy. Nadzieje gdynianek okazały się płonne, bo od samego początku ton wydarzeniom na parkiecie nadawały wyłącznie koszykarki Artego. Bydgoszczanki od pierwszych sekund objęły prowadzenie, które powiększały z minuty na minutę. Na każde dwa punkty zespołu z Gdyni przypadało kilka bądź nawet kilkanaście punktów rywalek. Już po pierwszej kwarcie, którą Artego wygrało 23:12, było jasne, że koszykarki CW tego spotkania nie wygrają. Apatyczne i pozbawione jakichkolwiek atutów gdynianki pozwalały sukcesywnie "odjeżdżać" przeciwniczkom. Te bez żadnego problemu uzyskały blisko 30 punktów przewagi, co dało im łatwe zwycięstwo i awans do półfinału play-off.

Gdynianki zaś zakończyły już sezon, pod względem wyniku najgorszy od czasu przenosin Spójni Gdańsk do Gdyni w 1992 roku.

Centrum Wzgórze Gdynia - Artego Bydgoszcz 50:77. Kwarty: 12:23, 13:23, 14:15, 11:16

Centrum Wzgórze: Rhea 11 (2), Ziętara 10 (2), Marciniak 7, Dixon 7 (1), Bandyk 6, Małaszewska 5, Kassing 4, Drop 0, Jakubiuk 0, Misiuk 0.

Artego: Tomiałowicz 18 (2), Mowlik 13 (3), Szott-Hejmej 12, Gala 11, McBride 10, Morris 7, Jeziorna 6, Szybała 0, Kuras 0.