Sport.pl

Nie ma już biletów na mecz Polska - Szwecja. Spotkanie w Ergo Arenie obejrzy 10 tys. kibiców!

Po raz kolejny hala na granicy Sopotu i Gdańska przeżyje oblężenie kibiców. Biletów na spotkanie piłkarzy ręcznych Polska - Szwecja już nie ma, co oznacza, że niedzielny mecz (godz. 20) w Ergo Arenie obejrzy 10 tys. widzów.
To najważniejsze wydarzenie związane z piłką ręczną w tym roku w Polsce. Biało-czerwoni zagrają w Ergo Arenie z aktualnymi wicemistrzami olimpijskimi, Szwedami. Stawką dwumeczu z reprezentantami kraju Trzech Koron będzie pierwsze miejsce w grupie E eliminacji do mistrzostw Europy, które w 2014 odbędą się w Danii. Pierwszy pojedynek już 4 kwietnia w Szwecji, a rewanż w niedzielę 7 kwietnia.

Na mistrzostwach zagrają dwa pierwsze zespoły z każdej z grup, a także najlepszy zespół z trzecich miejsc (pod uwagę będzie brany stosunek meczów z dwiema najlepszymi drużynami z danej grupy). Polacy, oprócz Szwedów, rywalizują także z Holandią i Ukrainą. W dotychczasowych meczach podopieczni Michaela Bieglera 33:22 pokonali Holendów oraz 29:20 Ukraińców.

Bilety na niedzielne starcie od początku cieszyły się sporym wzięciem. Sprzedaż ruszyła w styczniu, a na miesiąc przed zostało tylko 1000 wejściówek. Wszystkie bilety się rozeszły, co oznacza, że kolejny wielki mecz ściągnie do Ergo Areny rzeszę biało-czerwonych kibiców. 10 tysięcy widzów, lub więcej, oglądało mecze w Lidze Światowej Polaków z Niemcami, spotkania, galę KSW, walkę Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą oraz spotkanie na otwarcie hali na granicy Sopotu i Gdańska z Brazylią.

Wybierasz się na mecz Polska - Szwecja? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: