Sport.pl

Hokeiści KH Olivia Gdańsk jeden z meczów ligi KHL mogą rozegrać na... Stadionie Narodowym!

Na początku maja rozstrzygnie się, czy zespół KH Olivia zostanie przyjęty do europejskiej NHL, czyli ligi KHL. Jeśli tak się stanie, hokeiści z Gdańska dwa mecze sezonu 2013/2014 mają rozegrać na otwartym stadionie - jeden na gdańskiej PGE Arenie, a drugi na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Czy KH Olivia zagra w nowym sezonie w drugiej - po NHL - najsilniejszej hokejowej lidze świata (wszystko co powinieneś wiedzieć o KHL znajdziesz TUTAJ), rozstrzygnie się na początku maja. Szanse gdańskiego klubu są spore, tym bardziej że jego szefowie mają kilka pomysłów, które zrobiły wrażenie na władzach ligi KHL. Jednym z nich jest możliwość rozgrywania meczów na otwartych stadionach. Trojmiasto.sport.pl już kilka tygodni temu pisało o tym, że jeden z nich może się odbyć na PGE Arenie . Teraz okazuje się, że KHL może też zagościć na Stadionie Narodowym.

- W grudniu lub styczniu planujemy takie polskie Winter Classic [w NHL tak nazywa się mecze rozgrywane na otwartych stadionach], które składałoby się z dwóch meczów - jednego na PGE Arenie, drugiego na Stadionie Narodowym - informuje prezes KH Olivia Antanas Sakavickas. - Jesteśmy już po rozmowach z operatorami obu stadionów, są już nawet ustalone wstępne terminy. Dopóki jednak nie będziemy oficjalnie przyjęci do ligi KHL, nie chciałbym mówić o szczegółach. Na to będzie jeszcze czas - podkreśla Sakavickas.

KH Olivia większość meczów będzie rozgrywać w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie, ale ma też podróżować po całej Polsce. Wśród możliwych lokalizacji są: Łódź (Atlas Arena), Katowice (Spodek), Warszawa (Torwar), Wrocław (Hala Ludowa), Częstochowa (Hala na Zawodziu) oraz Szczecin i Toruń, gdzie właśnie powstają nowoczesne obiekty.

- Ten zespół siedzibę będzie miał w Gdańsku, ale ma być wizytówką polskiego hokeja i ma popularyzować ten sport w całym kraju. Mecze na otwartych stadionach, a także w największych polskich miastach na pewno się do tego przyczynią - podsumowuje prezes Sakavickas.

Czy wielkie stadiony zapełnią się na meczach hokeistów? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: