Sport.pl

Prezes Klubu Hokejowego Olivia Gdańsk Antanas Sakavickas: Przyjęcie do ligi KHL zostało odłożone tylko o rok

Zespół KH Olivia Gdańsk w sezonie 2013/14 nie zagra w KHL - drugiej po NHL najsilniejszej hokejowej lidze świata - ale cała operacja została odłożona tylko o rok. - Uznaliśmy z władzami ligi, że optymalnym momentem na wejście do ligi będzie dla nas sezon 2014/15 - zapewnia prezes Olivii Antanas Sakavickas.
Od momentu zgłoszenia swojej kandydatury KH Olivia była jednym z głównych faworytów do przyjęcia do KHL, skupiającej zespoły z Rosji, Ukrainy, Łotwy, Białorusi, Czech, Słowacji oraz Kazachstanu (wszystko co powinieneś wiedzieć o KHL - TUTAJ). Ostatecznie jednak od sezonu 2013/14 w KHL grać będzie zespół z Władywostoku oraz chorwacki Medvescak Zagrzeb.

- To absolutnie nie jest koniec projektu KH Olivia, wręcz przeciwnie. Nasze przyjęcie do KHL zostało odłożone tylko o rok i była to wspólna decyzja nasza oraz władz ligi - podkreśla prezes Sakavickas w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Już w przyszłym tygodniu jadę do Finlandii na mistrzostwa świata elity [drugim gospodarzem imprezy jest Szwecja], gdzie na ręce obecnego tam prezydenta KHL Aleksandra Miedwiediewa złożę oficjalne zgłoszenie KH Olivia na sezon 2014/15. Teraz mogę ujawnić, że nasz pierwotny plan od początku zakładał ubieganie się o przyjęcie do ligi KHL właśnie od sezonu 2014/15, ale w międzyczasie wyniknęły okoliczności, które mogły całą procedurę przyspieszyć w czasie. Ostatecznie jednak wraz z władzami KHL uznaliśmy, że optymalnym terminem wstąpienia do ligi będzie rok 2014. Medvescak, czyli nasz główny rywal, o przyjęcie ubiegał się już od półtora roku, dlatego temu zespołowi należało się pierwszeństwo. Sprawa nie rozbiła się o nasze gwarancje finansowe, gdyż mieliśmy je na identycznym poziomie jak Chorwaci. Po prostu musimy jeszcze swoje odczekać, ale dzięki temu zyskaliśmy 12 cennych miesięcy, aby jeszcze lepiej przygotować się do gry w tak wymagającej - zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym - lidze - zaznacza Sakavickas.

To, że KH Olivia nie zagra już teraz w KHL, wcale nie musi oznaczać, że kibice hokeja w Trójmieście na obejrzenie na żywo meczów tej ligi będą musieli czekać aż do sezonu 2014/15.

- Jest taki pomysł, aby kilka meczów najbliższego sezonu rozegranych zostało w Ergo Arenie [tam swoje mecze ma rozgrywać w przyszłości KH Olivia] - zdradza Sakavickas. - Chodzi o jak największe rozpropagowanie całego projektu i pokazanie polskim kibicom hokeja na najwyższym poziomie. W najbliższych tygodniach ustalę z władzami ligi szczegóły naszej współpracy w najbliższych miesiącach i wówczas dowiemy się, czy to przedsięwzięcie dojdzie do skutku. Byłoby to dla nas wspaniałe doświadczenie - nie ukrywa prezes KH Olivia.

Nowo przyjęty do KHL zespół Medvescaka oparty jest na hokeistach kanadyjskich i amerykańskich, którzy posiadają chorwackie korzenie. Taką samą drogą chce pójść Olivia.

- Chcemy znaleźć jak najwięcej hokeistów polskiego pochodzenia zarówno w Europie, jak i za oceanem i nakłonić ich do gry u nas. Teraz będziemy mieli na to więcej czasu. Do tego dojdą najlepsi Polacy oraz obcokrajowcy. Proces budowy drużyny, jak i całego klubu chcącego uczestniczyć w KHL to nie jest kwestia kilku tygodni czy nawet miesięcy. Chcemy się do tego przygotować jak najlepiej, tak, żeby za rok nikt nie miał wątpliwości, że zasługujemy na tę ligę - podsumowuje prezes Sakavickas.

Czy KH Olivia od sezonu 2014/15 zagra w lidze KHL? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Prezes Klubu Hokejowego Olivia Gdańsk Antanas Sakavickas: Przyjęcie do ligi KHL zostało odłożone tylko o rok
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX