Tenisistka Natalia Partyka uhonorowana przez prezydenta RP

Natalia Partyka, trzykrotna złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Aten, Pekinu i Londynu w 2013 roku została odznaczona przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, podczas uroczystości na Zamku Królewskim z okazji Święta Narodowego 3 Maja, wręczył odznaczenia państwowe. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski uhonorowana została tenisistka stołowa mieszkająca w Gdańsku Natalia Partyka.

Partyka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego sportu ostatnich lat. Rodowita gdańszczanka, która mimo niepełnosprawności radzi sobie świetnie w rywalizacji także ze zdrowymi sportowcami. Partyka to trzykrotna złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Aten, Pekinu i Londynu.

Ostatnio głośno o tenisistce zrobiło w związku z nieprzyznaniem jej przez miasto Gdańsk stypendium sportowego (o sprawie pisaliśmy TUTAJ)