FC Barcelona może zagrać w lipcu na PGE Arenie

PGE Arena w Gdańsku

PGE Arena w Gdańsku (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. Jak informuje Dziennik Polski 20 lipca na gdańskiej PGE Arenie w towarzyskim spotkaniu wystąpić może FC Barcelona. Rywalem ?Dumy Katalonii? nie będzie jednak Lechia Gdańsk, a... Wisła Kraków.
Rozegranie towarzyskiego meczu z Barceloną ma być rekompensata dla kibiców "Białej Gwiazdy", którzy po raz drugi z rzędu nie będą mogli zobaczyć swojej drużyny w europejskich pucharach. Po odpadnięciu z Pucharu Polski Wisła ma bowiem bardzo nikłe szanse na wdrapanie się w tym sezonie na podium ekstraklasy.

Według informacji Dziennika Polskiego sprowadzenia Barcelony do Polski podjęła się jedna z firma.

- Żeby sprawa była opłacalna, na meczu powinno być co najmniej 40 tysięcy widzów - przekonuje wiceprezes Wisły, Janusz Kozioł w rozmowie z Dziennikiem Polskim. Stadion Wisły może pomieścić tylko nieco ponad 30 tysięcy ludzi, dlatego krakowianie muszą szukać większego obiektu.

- W tej sytuacji wybór Gdańska jest naturalny, bowiem wiadomo, że kibice Lechii i WIsły od lat żyją w przyjaźni. To powinno zagwarantować nam pełne trybuny na meczu i dobrą atmosferę. Liczymy oczywiście również na to, że wielu kibiców z Krakowa pojedzie na ten mecz. Będzie lipiec, wakacje, więc wyjazd nad morze, połączony z zobaczeniem jednej z najlepszych drużyn świata, będzie na pewno atrakcyjny - dodaje Kozioł.

Mecz Wisła - Barcelona na PGE Arenie miałby odbyć się 20 lipca.

Więcej na stronie dziennikpolski24.pl

Pójdziesz na mecz Wisły z Barceloną na PGE Arenie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Skomentuj:
FC Barcelona może zagrać w lipcu na PGE Arenie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX