Vistal Łączpol Gdynia dalej od brązowych medali mistrzostw Polski

Piłkarki ręczne od porażki rozpoczęły rywalizację o brązowe medale mistrzostw Polski. W pierwszym spotkaniu przegrały z AZS Politechniką Koszalińską 17:20.
Gdyniankom w meczu z AZS nie szło od samego początku. Już w dziewiątej minucie podopieczne Jensa Steffensena przegrywały 1:6, ale zabrały się do odrabiania strat i do przerwy traciły do rywalek tylko jedną bramkę.

W drugiej połowie gdynianki stać było wyłącznie na doprowadzenie do remisu 11:11 oraz 12:12. W kolejnych minutach zawodniczki z Koszalina wypracowały sobie kilkubramkową przewagę i mimo modyfikacji taktyki gdynianek, m.in. poprzez wycofywanie bramkarki, Vistal Łączpol nie potrafił zbliżyć się do rywalek i ostatecznie przegrał spotkanie.

Vistal Łączpol Gdynia - AZS Politechnika Koszalińska 17:20 (9:10)

Vistal Łączpol: Gapska, Kowalczyk - Andrzejewska 5, Krnić 3, Kalska 2, Koniuszaniec 2, Janiszewska 1, Królikowska 1, Kulwińska 1, Ziemienowicz 1, Duran 1

AZS: Szywierska, Morawiec, Piechnik - Muchocka 4, Odrowska 3, Dworaczyk 3, Chmiel 2, Dąbrowska 2, Kobyłecka 2, Koprowska 2, Szafulska 1, Matuszczyk 1

Vistal Łączpol Gdynia wywalczy brązowy medal? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »