Vistal Łączpol Gdynia przegrał z AZS Politechnika Koszalińska brąz PGNiG Superligi

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia przegrały w sobotę piąty mecz z AZS Politechnika Koszalińska 20:23 (9:9) i z trzema porażkami nie wywalczyły brązowego medalu PGNiG Superligi.
Vistal mecz rozpoczął z dużym animuszem. Podopieczne Jensa Steffensena wyszły na prowadzenie 6:3, jednak po kilku błędach i świetnie interweniującej w bramce AZS Sołomiji Szywierskiej zawodniczki z Koszalina wyszły na prowadzenie 9:6. Kolejne sześć minut to tylko jedna bramka. Skutecznie z karnego uderzyła Anna Petrinja. Kolejne trafienie znów zaliczyła Petrinja. Na minutę przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadziła Patrycja Kulwińska.

Druga połowa rozpoczęła się od prowadzenia drużyny przyjezdnej, jednak Natasa Krnić dzięki dobrej grze miała duży udział w prowadzeniu Vistalu 13:11. W kolejnych fragmentach w hali Gdynia przeważać zaczęły zawodniczki z Koszalina. Wynik na tablicy zmienił się na 15:14 dla AZS. Mocno zmotywowane gospodynie nie odpuszczały i mimo dwuminutowej kary doprowadziły do remisu 17:17, a chwilę później wyszły na prowadzenie. Na siedem minut przed końcem meczu prowadziły 19:18. Jednak przeciwniczki nie pozwalały odskoczyć Vistalowi na dwie bramki. Coś stało się z gospodyniami przy remisie 19:19. Szczypiornistki z Gdyni pozwoliły zdobyć Akademiczkom trzy bramki z rzędu. Na cztery minuty do końca do odrabiania straty wzięły się gospodynie. Zabrakło jednak sił i czasu, aby odwrócić losy meczu. Brązowy medal PGNiG Superligi kobiet wywalczyły zawodniczki AZS Politechnika Koszalińska.

Vistal Łączpol Gdynia - AZS Politechnika Koszalińska 20:23 (9:9)

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska, Janiszewska, Ziemienowicz, Królikowska, Białek, Krnić, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Duran, Koniuszaniec, Petrinja, Kulwińska, Andrzejewska

AZS: Szywierska, Morawiec - Kobyłecka, Gajdzis, Dworaczyk, Muchocka, Łach, Piechnik, Chmiel, Szafulska, Odrowska, Lisewska, Koprowska, Nowicka, Dąbrowska, Matuszczyk

Stan rywalizacji: 3:2 brązowy medal wywalczyły zawodniczki AZS Politechnika Koszalińska.